Zakupy pod wpływem impulsu. Oni najczęściej szastają pieniędzmi

Czytaj dalej
Fot. Pixabay.com
Małgorzata Stempinska

Zakupy pod wpływem impulsu. Oni najczęściej szastają pieniędzmi

Małgorzata Stempinska

Najczęściej pod wpływem impulsu kupują osoby między 35. a 44. rokiem życia. Ich portfele są wtedy lżejsze o co najmniej 500 zł. W szale przedświątecznych zakupów nie traćmy głowy i nie dajmy się złapać na fałszywe promocje.

- Czy zdarzyło mi się zaszaleć na zakupach? Oczywiście! Pewnie jak każdemu z nas - śmieje się pani Anna z Bydgoszczy. - Ostatnio było to w Black Friday. Z przyjaciółką zrobiłyśmy sobie rajd po galeriach handlowych. Chciałam kupić jeden sweterek, wróciłam do domu z trzema. Oczywiście wszystkie były w promocji. Pokupowałam też prezenty pod choinkę dla rodziny. Płaciłam kartą, więc nie odczuwałam wydatków. Gdy w domu podliczyłam wszystkie paragony okazało się, że w ciągu sześciu godzin wydałam 678 zł. Gdybym się dobrze zastanowiła, to kilku rzeczy bym nie kupiła - słyszymy.- Czy zdarzyło mi się zaszaleć na zakupach? Oczywiście! Pewnie jak każdemu z nas - śmieje się pani Anna z Bydgoszczy.

Z badania Quality Watch dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor widać, że co drugi Polak jest podatny na zakupy pod wpływem humoru, nastroju czy chwili i mowa tu o całkiem sporych wydatkach. 

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.