Zakamarki Kujaw i Pomorza

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Joanna Maciejewska

Zakamarki Kujaw i Pomorza

Joanna Maciejewska

Spędzacie letnie miesiące w naszym województwie? Możecie zwiedzić ciekawe zakątki z „Paszportem Turystycznym” i wygrać nagrody.

Już po raz szósty Urząd Marszałkowski w Toruniu wspólnie z Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną zaprasza do odwiedzania najciekawszych zakątków Kujaw i Pomorza z „Paszportem Turystycznym”.

- To kolejne już lato, podczas którego na kujawsko-pomorskich trasach i szlakach wakacyjnych towarzyszy nam nasz regionalny „Paszport Turystyczny”. Jak co roku, zachęcamy do wycieczek, zwiedzania i uczestnictwa w wydarzeniach turystycznych. Chcemy tym razem Państwa przekonać do odwiedzenia i odkrycia dla siebie także mniej znanych miejsc województwa. Wiele z nich to turystyczne perełki, prawdziwe skarby z interesującą historią i niepowtarzalną atmosferą. Warto dać im się oczarować - zachęca marszałek Piotr Całbecki.

Hasłem tegorocznej akcji paszportowej są kujawsko-pomorskie „zakaMARKI”, ułożone w ciekawe trasy wycieczkowe. Każda z nich została naszkicowana w „Paszporcie” wraz z dołączoną mapką ze wskazaniem rejonu województwa oraz opisem miejsc do odwiedzenia.

Uzupełnieniem informacji jest także kalendarium najciekawszych wakacyjnych wydarzeń na Kujawach i Pomorzu oraz namiary na punkty informacji turystycznej w całym regionie.

Paszporty dostępne są w punktach informacji turystycznej i u partnerów akcji.

W paszportowym konkursie czekają nagrody - vouchery na pobyt w ciekawych miejscach województwa oraz regionalne zestawy promocyjne.

Aby wziąć w nim udział należy zebrać minimum cztery pieczątki z rekomendowanych miejsc.

Wypełnione karty konkursowe trzeba dostarczyć do 30 września na adres: Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, Wełniany Rynek 5/8, 85-036 Bydgoszcz.

Warto dodać, że w tym roku sezon paszportowy wydłużono.

- Planujemy wycieczki po regionie na wrzesień, a także świetnie się zapowiadające jesienne imprezy - informuje Beata Krzemińska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego.

Informacje te będą pojawiały się systematycznie na stronach internetowych organizatorów akcji: kujawsko-pomorskie.travel i paszport.kujawsko-pomorskie.travel oraz kujawsko-pomorskie.pl.

Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.