Zajączki i jajeczka z Chocińskiego Młyna

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Zajączki i jajeczka z Chocińskiego Młyna

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Już od kilku lat Park Narodowy „Bory Tucholskie” jest organizatorem warsztatów dla dzieci i ich opiekunów z cyklu „Niedzielne spotkania z Parkiem”.

Odbywają się one cztery razy w roku i z niecierpliwością czekają na nie zarówno uczestnicy, jak i pracownicy Parku. W tym roku po raz pierwszy zajęcia odbyły się w Centrum Edukacji Przyrodniczej PNBT w Chocińskim Młynie.

W niedzielę 13 marca, w dobrych humorach, wszyscy zabrali się do pracy. Na początku dzieci, przy niewielkiej pomocy rodziców, przygotowały bawełniane torby na świąteczne zakupy. „Smutne” torby zamieniły się w prawdziwe kolorowe arcydzieła. Pojawiły się na nich wiosenne kwiatki, pszczółki i wielkanocne kurczaczki. Później przyszedł czas na wiosenne zagadki, na które wszyscy odpowiadali bezbłędnie. Nie zabrakło również zawodów sportowych z jajkiem w roli głównej.

Po męczących biegach wszyscy odpoczywali, przygotowując torby z papierowych talerzyków na czekoladowe jajeczka. Kolejne zajęcia dopiero w czerwcu, ale już dzisiaj Park serdecznie zaprasza!

Dla dzieci będzie to znowu frajda, a i rodzice spędzą miło czas ze swoimi pociechami na pożytecznych zajęciach. Nie przegapcie więc!

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.