Zaginiony biznesmen i ręka z Warty

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Maciej Czerniak

Zaginiony biznesmen i ręka z Warty

Maciej Czerniak

Nowy trop w sprawie zaginięcia Adama F. z Janikowa ujawniony przy okazji sprawy zniknięcia Ewy Tylman? Dokonano makabrycznego odkrycia.

W trakcie poszukiwań Ewy Tylman, zaginionej przed tygodniem mieszkanki Poznania z Warty wyłowiono fragment ludzkiej ręki. Część ciała, którą zauważono w rzece w sobotę, trafiła już do policyjnych biegłych. Stwierdzili, że nie jest to ręka kobiety.

W poszukiwania włączył się Krzysztof Rutkowski. Były detektyw twierdzi, że wie do kogo może należeć ucięta część ramienia: - Przypuszczamy, że to fragment ciała Adama F., mieszkańca Janikowa, który zaginął 23 maja 2013 roku.

Policja na razie nie potwierdza tych rewelacji.

- Tkanki wyłowionej z Warty ręki są poddawane badaniom genetycznym - mówi sierż. Marek Kowaliński z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Adam F. to biznesmen działający w branży motoryzacyjnej. Był świadkiem w procesie jednej ze szczecińskich grup przestępczych. A w kwietniu 2014 roku - czyli ponad rok po zgłoszeniu jego zaginięcia - został skazany przez tamtejszy sąd za wyłudzenia VAT-u w obrocie paliwami.

Pierwotnie policjanci badający sprawę jego zniknięcia zakładali uprowadzenie. Poszukiwania trwają, ale Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy umorzyła śledztwo w sprawie ewentualnego porwania Adama F.

Maciej Czerniak

W Gazecie Pomorskiej zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Podejmuję sprawy z kręgu dziennikarstwa śledczego, najczęściej dotyczące tego, co dzieje się na styku władz publicznych z sektorem prywatnym. Z wykształcenia jestem polonistą, a tym, co w mojej pracy najbardziej mnie pociąga i codziennie zadziwia, jest fakt, że najciekawsze historie zawsze pisze życie. Bywają bardziej niezwykłe od scenariuszy filmów. Nie tylko sensacyjnych. Nie zamykam się jednak w tematyce prawno-kryminalnej. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z przemianami społecznymi - od polityki przez prawo do nowych technologii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.