Zaginiony biznesmen i ręka z Warty

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Maciej Czerniak

Zaginiony biznesmen i ręka z Warty

Maciej Czerniak

Nowy trop w sprawie zaginięcia Adama F. z Janikowa ujawniony przy okazji sprawy zniknięcia Ewy Tylman? Dokonano makabrycznego odkrycia.

W trakcie poszukiwań Ewy Tylman, zaginionej przed tygodniem mieszkanki Poznania z Warty wyłowiono fragment ludzkiej ręki. Część ciała, którą zauważono w rzece w sobotę, trafiła już do policyjnych biegłych. Stwierdzili, że nie jest to ręka kobiety.

W poszukiwania włączył się Krzysztof Rutkowski. Były detektyw twierdzi, że wie do kogo może należeć ucięta część ramienia: - Przypuszczamy, że to fragment ciała Adama F., mieszkańca Janikowa, który zaginął 23 maja 2013 roku.

Policja na razie nie potwierdza tych rewelacji.

- Tkanki wyłowionej z Warty ręki są poddawane badaniom genetycznym - mówi sierż. Marek Kowaliński z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Adam F. to biznesmen działający w branży motoryzacyjnej. Był świadkiem w procesie jednej ze szczecińskich grup przestępczych. A w kwietniu 2014 roku - czyli ponad rok po zgłoszeniu jego zaginięcia - został skazany przez tamtejszy sąd za wyłudzenia VAT-u w obrocie paliwami.

Pierwotnie policjanci badający sprawę jego zniknięcia zakładali uprowadzenie. Poszukiwania trwają, ale Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy umorzyła śledztwo w sprawie ewentualnego porwania Adama F.

Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.