Zadłużeni lokatorzy we Włocławku dostali szansę na pracę, żeby mogli spłacić dług

Czytaj dalej
Fot. wa
Małgorzata Goździalska

Zadłużeni lokatorzy we Włocławku dostali szansę na pracę, żeby mogli spłacić dług

Małgorzata Goździalska

Dobiega końca rekrutacja do kolejnej edycji programu "Oddłużenie". Tym razem szansę na pracę i uregulowanie długu wobec Administracji Zasobów Komunalnych we Włocławku dostanie 14 lokatorów.

Kolejna rekrutacja do programu "Oddłużenie" dobiega końca. - Jeszcze trwają rozmowy z ostatnią osobą, która zostanie zatrudniona jako pomoc kuchenna w jadłodajni - mówi Krystyna Szymańska, kierownik Klubu Integracji Społecznej.

Program "Oddłużenie" daje szansę na pracę zadłużonym lokatorom mieszkań komunalnych i socjalnych. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie na podstawie porozumienia z Powiatowym Urzędem Pracy we Włocławku oraz Administracją Zasobów Komunalnych umożliwi w tej edycji zatrudnienie 14 osobom. I pomoże rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, zagrożonym utratą mieszkania w związku z zaległościami w opłatach czynszowych.

Dwa etapy i praca dla 30 zadłużonych lokatorów

Osoby, które przystąpią do programu będą zatrudnione w ramach robót publicznych w placówkach na terenie miasta takich jak: Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Zarząd Usług Komunalnych i Dróg, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Maluch". Ale po zakończeniu robót każdy z pracodawców jest zobowiązany zatrudnić jego uczestnika na co najmniej miesiąc, na przykład na umowę - zlecenie.

Dobiega końca rekrutacja do kolejnej edycji programu "Oddłużenie". Jak wyglądają zmiany? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.