„Zaczytane tramwaje” kursują od dziś po całym Toruniu

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Olga Taraszka

„Zaczytane tramwaje” kursują od dziś po całym Toruniu

Olga Taraszka

Tramwaje wypełniły się cytatami ze znanych książek. Studenci UMK w ten sposób zachęcają mieszkańców do czytelnictwa.

Od dziś do 21 grudnia po raz pierwszy w Toruniu przeprowadzona zostanie akcja „Zaczytane Tramwaje”.

Mieszkańcy Torunia będą mieli wyjątkową okazję do zapoznania się z kultowymi postaciami ze świata literatury. - Ta akcja jest według mnie nie tylko projektem promującym czytanie, ale także sposobem na poprawienie humoru torunianom - opowiada Marta Kowalska, studentka zaangażowana w przygotowanie akcji. - Każdy kto nas usłyszy otrzyma małą dawkę motywacji, a cytaty skłaniać będą do przemyśleń.

W ramach akcji studenci I i III roku zarządzania informacją i bibliologii przygotowali dla mieszkańców szereg cytatów i aforyzmów. Wśród nich nie zabraknie fragmentów książek polskich i zagranicznych autorów, np. Carlos’a Ruiz Zafón czy Władysława Bartoszewskiego.

- Przekrój cytatów będzie bardzo duży - od sentencji starożytnych filozofów, po współczesnych dziennikarzy, polityków i osoby, które mają nam do przekazania coś interesującego - zapewnia Piotr Rudera, organizator akcji.

Pomysł zainspirowany został akcją zorganizowaną przez Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii UMK, która odbyła się 4 lata temu w podobnej konwencji.

- Mając świadomość, że wcześniejsza akcja tego typu cieszyła się powodzeniem, chcieliśmy przeprowadzić coś takiego ponownie, na większą skalę - dodaje Rudera.

- Uważam, że akcje promujące czytelnictwo mają realny wpływ na rzeczywistość, w której żyjemy - przekonuje Iza Maciejko, studentka zarządzania informacją. - Myślę, że człowiek, który odnajduje się w świecie książkowym ma szansę lepiej funkcjonować w świecie realnym.

Akcją zostaną objęte wszystkie tramwaje umożliwiające odsłuch materiałów dźwiękowych. Organizatorem akcji jest Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii UMK i MZK w Toruniu.

Olga Taraszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.