Zaczyna się bój o awans [oś czasu]

Czytaj dalej
Fot. Paweł Skraba
Dariusz Knopikdariusz.knopik@pomorska.pl

Zaczyna się bój o awans [oś czasu]

Dariusz Knopikdariusz.knopik@pomorska.pl

Zawisza dziś rozpoczyna przygotowania do rundy wiosennej. Celem bydgoskiego zespołu jest powrót do ekstraklasy.

Niebiesko-czarni mieli najmniej czasu na odpoczynek z wszystkich pierwszoligowców. Przypomnijmy, że bydgoszczanie rundę jesienną zakończyli 16 grudnia meczem Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław. Dzień później zawodnicy już rozjechali się na urlopy, ale każdy z nich otrzymał indywidualną rozpiskę, co ma robić, by na początek przygotowań pojawić się w jak najlepszej formie fizycznej.

W tym czasie kiedy piłkarze przebywali na urlopach nie próżnował trener Maciej Bartoszek wraz ze swoim sztabem, który opracowywał plan przygotowań do rundy wiosennej.

- Sztab trenerski ma do wykonania ogrom pracy na różnych etapach: doskonalenie techniki, taktyki, organizacji gry, z naciskiem na przygotowanie kondycyjne do rozgrywek - wyjaśnia szkoleniowiec. - Przed nami piętnaście spotkań w lidze i jeszcze przynajmniej dwa mecze pucharowe. Musimy wyglądać dobrze motorycznie i taktycznie, być zgrani i dobrze zorganizowani od samego początku rozgrywek, bo cel mamy jasny - dodaje.

Zawiszanie spotykają się na pierwszych zajęciach dziś krótko po południu. Będą one miały charakter organizacyjny.

Dzień później rozpoczną się sprawdziany wydolnościowo - medyczne, które określą na jakim poziomie znajdują się poszczególni piłkarze.

- Musimy określić indywidualne, fizjologiczne i motoryczne możliwości każdego zawodnika, aby zapewnić jak najlepsze przygotowanie fizyczne - wyjaśnia szkoleniowiec zespołu z Bydgoszczy. - Spełniając wszystkie aspekty przygotowań, zarówno pod względem fizycznym jak i mentalnym, dopiero będziemy oczekiwać od piłkarzy i konsekwentnie wymagać. Tu nie może być przypadkowości - dodaje.

W okresie przygotowawczym niebiesko-czarni odbędą dwa zgrupowania. Pierwsze jeszcze w Bydgoszczy od 25 do 31 stycznia, a drugie w hiszpańskiej Marbellii od 14 do 26 lutego.

- Obóz w Bydgoszczy ma na celu jak najlepsze przygotowanie kondycyjne i pod tym kątem będzie bardzo intensywny, natomiast w Hiszpanii będziemy pracować nad elementami techniki, taktyki i organizacji gry - zapowiada trener.

Równie ważne będą gry kontrolne. W kraju bydgoszczanie rozegrają sześć sparingów (16.01 - Warta Poznań, 23.01 - Wisła Płock, 30.01 - Nielba Wągrowiec, 06.02 - Lechia Gdańsk, 13.02 - Olimpia Grudziądz, 27.02 - Chojniczanka), a w Hiszpanii chcą zmierzyć się przynajmniej z czterema rywalami, ale z kim to zostanie ustalone później.

- Wyniki w sparingach traktuję jako sprawę drugorzędną, bo to jest właśnie okres na sprawdzanie i eksperymenty, moment do przećwiczenia wariantów i założeń, a często wyniki gier kontrolnych, nie do końca odzwierciedlają to w jaki sposób zespół będzie się prezentował w lidze - uważa trener Zawiszy.

W klubie nikt na razie nie chce mówić o transferach. Wiadomo, że trzeba szukać bocznych obrońców i stopera. Potrzebny jest też przynajmniej jeden ofensywny pomocnik, który będzie mógł występować zarówno na skrzydle, jak i w środku pola. Przyda się także napastnik.

Przypomnijmy, że początek rundy wiosennej zaplanowano na 5 marca. Zawiszanie tego dnia mają podejmować Pogoń Siedlce.

Dariusz Knopikdariusz.knopik@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.