Zacznijcie z przytupem

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Zacznijcie z przytupem

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Trzecioligowcy i A-klasowcy (z okręgu toruńskiego) rozpoczynają rundę wiosenną, zaś Tor Laskowice czeka pucharowa batalia z Orlętami.

Kibice na ligowe emocje czekali od połowy listopada. Ta wiosna szczególna będzie dla III ligi, która przechodzi reorganizację. Drużyny z niższych klas rozgrywkowych trzymać będą kciuki za pięciu trzecioligowców z Kujawsko-Pomorskiego. Od ich utrzymania zależeć będą ruchy spadkowe w czwartej i niższych ligach.

Z trzecioligowców z powiatu świeckiego pierwszy wiosnę zainauguruje Start Warlubie, który w sobotę o godz. 14 podejmie Pelikana Niechanowo. Podopieczni Dariusza Wójcika będą chcieli zrewanżować mu się za porażkę 0:3 w 2. kolejce. Pelikan zajmuje 4. miejsce ze stratą 7 punktów do lidera Ja-roty Jarocin. Start z kolei ma od niego trzy „oczka” mniej.

W Niechanowie zimą pozyskano pięciu zawodników. Największym wzmocnieniem wydaje się być 23-letni pomocnik Damian Lenkiewicz z Miedzi Legnica, który ma za sobą grę w I i II lidze. Tymczasem Start w poniedziałek zatwierdził do gry Kamila Żylskiego i Jakuba Bollina. Obaj powinni jutro zadebiutować.

Wda Świecie swój pierwszy wiosenny mecz rozegra w niedzielę o godz. 12 w Swarzędzu z Unią. Obie drużyny dzieli tylko jeden punkt, na korzyść świecian.

- Chcemy oczywiście zrewanżować się Unii za porażkę 0:3 u siebie - podkreśla trener Grzegorz Wódkiewicz. - Wszyscy zawodnicy poza Dawidem Frelkiem (kontuzja ręki - przyp. red.) są gotowi do gry i walki. Skład mam już niemal ustalony, choć ostateczne decyzje podejmę po piątkowym i sobotnim treningach.

W weekend odbędą się trzy mecze 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu K-P ZPN. Z regionu zagra tylko Tor Lasko-wice, który zmierzy się w sobotę z czwartoligowymi Orlętami Aleksandrów Kujawski. Mecz gościnnie odbędzie się na boisku ze sztuczną murawą w Świeciu (godz. 15).

Wiosnę inaugurują także A-klasowcy z grupy toruńskiej. Wydarzeniem będzie debiut w barwach Gwiazdy Starogród byłego snajpera grudziądzkiej Olimpii Adama Cieślińskiego. Nastąpi on w Łasinie.

Plan gier

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.