Zacięli się w końcówce

Czytaj dalej
Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Szczypiornistom Mueller MKS Grudziądz zabrakło kilku minut, by sprawić niespodziankę w starciu z wyżej notowaną Pomezanią Malbork.

Mueller MKS Grudziądz - Polski Cukier Pomezania Malbork 30:34 (17:16)

MKS: T. Prietz, Goszczycki, M. Ziółkowski - Wiśniewski 8, Janikowski 5, Suwisz 4, Pożoga 3, Mrozowicz 3, Ossowski 3, B. Prietz 2, Kozłowski 1, Knopik 1, Kruszewski, Nalaskowski, Łangowski. Kary: 8 min.
POMEZANIA: R. Kądziela, Kochański - Nawrocki 8, Wiak 8, Boneczko 6, Michałów 5, Dawidowski 3, Cielątkowski 1, Gryz 1, Nowaliński 1, Maluchnik 1. Kary: 12 min.

Licznie zgromadzeni kibice w hali sportowej ZSO nr 5 w Grudziądzu przeżyli w sobotni wieczór huśtawkę nastrojów. W pierwszych 20 min. skuteczniejsi byli goście, którzy prowadzili 3-4 bramkami (7:4, 9:6, 10:7, 12:8, 13:10). Potem przebudzili się grudziądzanie, którzy z nawiązką odrobili straty. I do przerwy wygrywali 17:16.

Początek 2. części też należał do podopiecznych Sylwestra Ziółkowskiego, którzy w 41. min. prowadzili 23:20. Pomezania wyrównała szybko, ale riposta MKS-u była natychmiastowa. Za kilka minut ponownie miał trzy bramki w zapasie (26:23, 28:25). Dramat gospodarzy zaczął się od 52. min. Do końca potrafili zdobyć tylko dwie bramki tracąc ich aż 9. Grudziądzanie mają czego żałować, bo była okazja do poprawienia sytuacji w tabeli. Drużyny z Poznania, Wolsztyna i Świdnicy przegrały swoje mecze.

Inne wyniki 18. kolejki: Sokół Browar Kościerzyna - MKS Poznań 28:25 (13:11), MKS Kalisz - Spójnia Gdynia 28:25 (13:12), ŚKPR Świdnica - KS Meble Wójcik Elbląg 25:31 (13:17), OKPR Warmia Traveland Olsztyn - KPR Wolsztyniak Wolsztyn 28:19 (16:7). Mecze: Wybrzeże Gdańsk - SMS ZPRP Gdańsk, Orlen Wisła II Płock - MKS Real-Astromal Leszno przełożono z uwagi na półfinały mistrzostw Polski juniorów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.