Zabrali dzieci w podróże małe i duże. Super!

Czytaj dalej
Fot. Archiwum GOK
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Zabrali dzieci w podróże małe i duże. Super!

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Stowarzyszenie „Burchat“ działające przy GOK zorganizowało dla dzieci w różnym wieku wakacyjny dzieciniec, zapewniając im atrakcje.

Tematem przewodnim tegorocznego dziecińca były podróże. Zajęcia były przez cztery godziny w Szkole Podstawowej w Gostycynie. Prowadzili je instruktorzy z Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Gostycynie. - Każdego dnia uczestnicy zajęć otrzymywali ciepły posiłek przygotowany przez panie z Caritasu parafii pw. św. Marcina i z KGW w Gostycynie - informują organizatorzy. - Uczestnicy zajęć, codziennie, poprzez zabawę zdobywali wiedzę.

W trakcie zajęć w szkole byli goście - garncarz, zielarka, muzyk z melodiami z całego świata, harcerze - ratownicy, panie z Wioski Chlebowej z podpłomykami oraz Robinson Crusoe, z którym dzieci przeżyły 3-dniową robinsonadę. Uczestnicy stali się podróżnikami w czasie i przestrzeni - małymi kroczkami odkrywali różne aspekty podróży, poprzez różnego typu zajęcia np. artystyczne, plastyczne, techniczne, geograficzne, przyrodnicze, kulinarne, muzyczne, gry i zabawy czy grę terenową.

- Zorganizowaliśmy również zajęcia z mapą - dodają w Burchacie. - Dzieci nauczyły się wiązać podstawowe węzły ratownicze i tego, w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy.

Wybrano się w dwie podróże - małą do Piły, i dużą do Torunia, gdzie zwiedzano Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.