Zabiera nas w podróż na Sybir i z powrotem

Czytaj dalej
Fot. Daniel Dreyer
Daniel Dreyer

Zabiera nas w podróż na Sybir i z powrotem

Daniel Dreyer

Grudziądzanin wydał nową książkę. Właśnie trafiła do księgarń.

Losy Polaków zesłanych na Syberię to nie jest temat ani łatwy, ani przyjemny. Jednak właśnie o nich traktuje najnowsza książka Mieczysława Bogdańskiego, mieszkającego w Grudziądzu.

- Na ten temat napisano już wiele książek. Ja jednak skupiłem się na losach dzieci. Rozmawiałem z wieloma bohaterami wydarzeń sprzed lat - mówi Bogdański. Na podstawie rozmów powstała książka „Ucieczka dzieci z Sybiru”. Nie jest to jednak pozycja dokumentalna, choć tło historyczne zostało w niej nakreślone.

- To fikcja literacka oparta na prawdziwych opowieściach. I choć temat jest smutny, to w książce nie brakuje wątków satyrycznych. Na Sybirze ludzie też potrzebowali satyry - mówi Bogdański.

To kolejna już książka Bogdańskiego. Tak, jak poprzednie, wydał ją sam. Szukać jej należy w małych księgarniach.

Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.