Karolina Rokitnicka, Adrian Bolechowicz

Zabiegi usunięcia zaćmy już są wykonywane w Rypinie

Tydzień temu w Szpitalu Powiatowym w Rypinie wykonano 17 specjalistycznych zabiegów okulistycznych w ramach kontraktu z NFZ. Fot. sp zoz Tydzień temu w Szpitalu Powiatowym w Rypinie wykonano 17 specjalistycznych zabiegów okulistycznych w ramach kontraktu z NFZ.
Karolina Rokitnicka, Adrian Bolechowicz

Zapowiedzi zabiegów okulistycznych w Rypinie stały się faktem. Pierwsi pacjenci już uzyskali pomoc. Jednego dnia wykonano 17 operacji. Wszystkie w trybie jednodniowym.

W ubiegły poniedziałek w Szpitalu Powiatowym w Rypinie wykonano 17 specjalistycznych zabiegów okulistycznych w ramach kontraktu z Narodowego Funduszu Zdrowia, który lecznica otrzymała w ramach chirurgii okulistyki jednego dnia. Pacjenci zostali zakwalifikowani do operacji na podstawie konsultacji lekarskich, które odbyły się w poradni okulistycznej rypińskiego szpitala.

Po konsultacji na zabieg

- Udało się uzyskać finansowanie na okulistykę jednego dnia, na operacje zaćmy oraz witrektomię - poinformował już kilka tygodni temu na łamach „Gazety Pomorskiej” dyrektor SP ZOZ w Rypinie dr Michał Jonczynski.

Potrzeby w zakresie zabiegów okulistycznych są ogromne. Jakie zabiegi będą wykonywanie w rypińskiej placówce? Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Karolina Rokitnicka, Adrian Bolechowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.