Za rok będziemy się ślizgać [zdjęcia, infografika]

Czytaj dalej
Fot. materiały prasowe
Mateusz Mazur

Za rok będziemy się ślizgać [zdjęcia, infografika]

Mateusz Mazur

Ponad 23 miliony zł będzie kosztować budowa nowego lodowiska w mieście. Wczoraj podpisano umowę pomiędzy ratuszem a wykonawcą.

Kilkumiesięczne prace projektowe, konsultacje społeczne i wreszcie wybory wykonawcy dobiegły końca. Wczoraj prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski ogłosił, że wybrany został wykonawca budowy nowego lodowiska. Będzie nim firma Alstal.

Koszt budowy przekracza 23 miliony złotych. To najniższa ze złożonych ofert. Pozostałe oscylowały w granicach 25-30 milionów. Przypomnijmy, że władze miasta podzieliły przetarg na dwie części. Podczas pierwszej firmy mogły zgłosić swoje zainteresowanie, a komisja przyjrzała się wszystkim ofertom np. pod względem doświadczenia. Do drugiego etapu przeszło 16 firm. Oficjalną ofertę ostatecznie złożyło 9.

Po wczorajszym podpisaniu umowy nie pozostaje nic innego, jak czekać na pierwsze wbicie łopaty. Kiedy może to nastąpić?

- Zakładamy, że prace budowlane rozpoczną się w ciągu najbliższych dwóch tygodni - zapowiada Lucyna Kojder-Szweda, dyrektor wydziału inwestycji urzędu miasta. - W tym roku stosunkowo powinno odbyć się sporo prac, bo zaczynamy w okresie letnim, który sprzyja wykonywaniu robót - dodaje dyrektor.

Według umowy pomiędzy obiema stronami zakończenie budowy powinno nastąpić 2 października 2017 roku.

- Już w przyszłym sezonie jesienno-zimowym mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego lodowiska - przyznaje Rafał Bruski.

Firma Alstal na rynku działa od 40 lat. Na swoim koncie ma budowę m.in. Motoareny w Toruniu i Term Maltańskich.Create your own infographics

- Charakter obiektu wpisuje się w naszą działalność. Dokonamy wszelkich starań, by lodowisko wyglądało fantastycznie - obiecuje Piotr Linowiecki z firmy Alstal.

Przypomnijmy, że ślizgawka powstanie w okolicy hali Łuczniczka i Artego Areny i będzie uzupełnieniem kompleksu sportowego. Lodowisko będzie miało kształt kryształu. Jednocześnie na tafli będzie mogło przebywać maksymalnie 240 osób. Z kolei widownia ma pomieścić 300 osób.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.