Za mieszkanie we Włocławku już możemy płacić kartą

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Małgorzata Goździalska

Za mieszkanie we Włocławku już możemy płacić kartą

Małgorzata Goździalska

Dobra wiadomość dla członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Zazamcze”. Od poniedziałku nie muszą chodzić do spółdzielni z gotówką.

Wystarczy karta. Spółdzielnia umożliwiła bowiem wnoszenie opłat, czy to za czynsz, czy wodę, za pomocą kart płatniczych. - Zrobiliśmy to na prośbę naszych członków - mówi Jacek Klo-nowski, członek zarządu i główny księgowy w SM „Zazamcze”. Spółdzielcy nie kryją zadowolenia.

- Zawsze obawiałam się chodzenia po osiedlu z wypchanym portfelem - mówi jedna z mieszkanek bloku na Zazamczu. - Płacenie kartą do duża wygoda!

Czy śladem Spółdzielni Mieszkaniowej „Zazamcze” pójdą inne włocławskie spółdzielnie?

- Taką możliwość rozważamy - powiedział nam wczoraj Zdzisław Hejna, prezes Włocławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Na razie jednak członkowie WSM albo wnoszą opłaty do kasy spółdzielni gotówką, albo przelewem.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Południe” też nie dała jeszcze możliwości płacenia kartą. - To wiązałoby się dla nas z niewielkimi, ale jednak opłatami - dodaje Zbigniew Lewandowski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Południe”.

Z tego samego powodu nie ma możliwości płacenia kartą w Młodzieżowej Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej. - Bank pobiera jednak od takich wpłat niemałą prowizję - tłumaczy Elżbieta Adam-czewska, główna księgowa spółdzielni.

Ale w Spółdzielni Mieszkaniowej „Zazamcze” dowiedzieliśmy się, że wpłacanie gotówki do banku również wiąże się z prowizją. Więc może warto, żeby pozostałe spółdzielnie rozważyły, czy jednak nie warto wprowadzić możliwość płacenia za mieszkanie kartą.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.