Za kulisami przygotowań do konkursu Miss Polski

Czytaj dalej
Karolina Rokitnicka

Za kulisami przygotowań do konkursu Miss Polski

Karolina Rokitnicka

Najpiękniejsze dziewczyny zjechały na zamek w Golubiu-Dobrzyniu.

Dzięki zacieśnieniu współpracy golubskiego zamku i organizatorów konkursu Miss Polski, do wczoraj w Golubiu-Dobrzyniu trwało zgrupowanie kandydatek walczących w finale wojewódzkim tych wyborów. W gronie najpiękniejszych są 24 młode kobiety. To m.in. mieszkanki Torunia, Bydgoszczy, Inowrocławia, Brodnicy. Są także dwie reprezentantki Rypina - Magda Świeżawska i Marta Krajewska.

- W Rypinie dużą popularnością cieszą się Wybory Miss Agra. Przez wiele lat były traktowane jako rozrywka, zabawa. Dopiero od dwóch-trzech lat się to zmieniło. Są atrakcyjne nagrody. Poza tym zaczęto te wybory postrzegać w kategorii konkursu, który otwiera wiele drzwi. Tak było z Natalią Ciborską. Ja również do Miss Polski trafiłam z Miss Agra. Dostałam zieloną kartę od jurorki związanej z konkursem Miss Polski - mówi Magda Świeżawska.

Zjazd na zamku trwał trzy dni. Były one bardzo pracowite: nauka choreografii, warsztaty z trenerem personalnym, spotkanie z IV Wicemiss Polski Joanną Tlałką z Torunia, która podzieliła się swoimi doświadczeniami w konkursie. Ponadto były sesje zdjęciowe i spotkanie ze stylistką.

- Zgrupowanie to głównie przygotowania do finału regionalnego, który odbędzie się w sobotę w Brodnicy. Laureatki przejdą do dalszych etapów konkursu. Przygotowując program spotkania na golubskim zamku staraliśmy się także, by zajęcia, np. ze stylistką, były przydatne także w codziennym życiu - mówi Emilia Zielińska, prezes fundacji Bellini, organizatora Miss Polski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Dziewczęta bardzo angażowały się w ćwiczenia układów choreograficznych, podczas których będą prezentować m.in. stroje kąpielowe i suknie wieczorowe. - Mamy dużo pracy, ale też zabawy. Zdobyte umiejętności wykorzystam w życiu. Zyskuje kontakty, pewność siebie. Nie ma między nami rywalizacji, pomagamy sobie, asekurujemy się podczas układów - dodaje Magda.

Uczestniczki zgrupowania zgodnie twierdziły, że warunki na zamku są świetne. Dla wielu z nich była to okazja do pierwszej wizyty w Golubiu-Dobrzyniu, mimo że to ważny punkt na turystycznej mapie województwa.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym, przygotowywaniem relacji, przeprowadzaniem interwencji. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, przygotowując informację o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się przygotowywać informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.