Za głośno przy "Aldi" w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Maciej Myga

Za głośno przy "Aldi" w Bydgoszczy

Maciej Myga

Mieszkanka Bartodziejów daje prezydentowi reprymendę.

Chodzi o inwestycję przy ulicy Curie-Skłodowskiej, gdzie (w budynku po telekomunikacji) powstaje market „Aldi”.

Pani Katarzyna wysłała do prezydenta list w sprawie uciążliwości związanych z budową. „Najbardziej dotkliwym skutkiem Pańskiej decyzji jest notoryczny i uciążliwy hałas, który trwa od ponad pół roku od godziny 6 rano, niekiedy nawet do godziny 21 (...). W maju zdarzyło się nawet, że maszyny budowlane zostały uruchomione o godz. 3.30 nad ranem. (...) Wykonawca nie bierze pod uwagę ani pory dnia (prace związane z ubijaniem podłoża trwają nawet w godzinach wieczornych), ani dnia tygodnia (...). Prośby mieszkańców o ograniczenie hałasu, na przykład przez wykonywanie uciążliwych prac tylko w ciągu dnia, a mniej uciążliwych w pozostałych porach, są lekceważone i ignorowane. Prawdopodobnie i po zakończeniu budowy mieszkańcy nie zaznają spokoju, gdyż - jak stwierdził jeden z pracowników spółdzielni - w nocy będą realizowane dostawy do sklepu” - pisze m.in. bydgoszczanka.

Co na to ratusz? Jak informuje Anna Strzelczyk-Frydrych z biura prasowego urzędu, inwestycja jest realizowana na podstawie decyzji zatwierdzającej projekt budowlany, a ten fragment miasta nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. - Powierzchnia zabudowy obiektu handlowego oraz parkingów nie przekroczy odpowiednio 2 i 0,5 hektara, co oznacza, że inwestycja nie jest przedsięwzięciem znacząco oddziałującym na środowisko.

Anna Strzelczyk-Frydrych dodaje, że Urząd Miasta nie posiada uprawnień kontrolnych w zakresie sposobu prowadzenia prac budowlanych, kontrole może przeprowadzać Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, a uwagi należy kierować do kierownika budowy.

„Aldi” ma być oddany do użytku jesienią.

Maciej Myga

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.