Z tej mąki będzie chleb

Czytaj dalej
Fot. Jolanta Młodeecka
Jolanta Młodecka

Z tej mąki będzie chleb

Jolanta Młodecka

To był pracowity rok w gospodarstwach. Rolnicy zebrali plony i dobrze się bawili podczas tradycyjnych dożynek.

Dożynki wojewódzkie i diecezjalne zgromadziły na piotrkowskim Stadion Miejskim kilka tysięcy uczestników. Przybyli przedstawiciele gmin, sołectw, parafii z województwa. Korowód dożynkowy pysznił się różnymi barwami, ale przede wszystkim złocistością kłosów zbóż zebranych w tym roku.

Po uroczystym otwarciu dożynek przez gospodarzy - burmistrza Sławomira Boguckiego i marszałka Piotra Całbeckiego rozpoczęła się msza, celebrowana pod przewodnictwem bp Wiesława Meringa, ordynariusza diecezji włocławskiej.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.