Z szablą, na łące, w tańcu

Czytaj dalej
Fot. Jotem
Jolanta Młodecka

Z szablą, na łące, w tańcu

Jolanta Młodecka

Wakacje w powiecie radziejowskim nabierają rozpędu. Dzieciaki już wiedzą, gdzie warto pójść, gdzie mają dla nich ciekawe zajęcia. Organizatorom nie brakuje pomysłów.

Oryginalną propozycję na wakacyjny festyn zaproponowały na przykład panie z Gminnej Rady KGW w Dobrem. Przygotowały z tej okazji specjalne potrawy, a także słodkie wypieki. Temu wszystkiemu towarzyszył piękny i ciekawy wystrój stoisk, konkursy i niespodzianki dla maluchów. Zaś całość dopełniła roznosząca się wokół woń żurku, kadzideł i ziół.

W Radziejowskim Domu Kultury młodzi rycerze, ale także damy, ćwiczą się rycerskim fechtunku. To dobra lekcja, nie tylko sprawności fizycznej, ale też historii.

Nie brakuje ciekawych zajęć przygotowanych z myślą o najmłodszych. - Wykonaliśmy przestrzenną pracę plastyczną przedstawiającą mieszkańców łąki: ślimaka, motyla, biedronkę. Na tle zielonych pasków papieru umieszczaliśmy kwiaty, drzewa i owady, wykonane różnymi technikami plastycznymi. Było przy tym mnóstwo dobrej zabawy - zapewnia Emilia Żuber z RDK. - Dzieci, które chcą twórczo spędzić wakacje zapraszamy na kolejne zajęcia.

Dziś rozpoczynają się wakacyjne zajęcia w Bibliotece i Ośrodku Kultury w Piotrkowie Kuj. Tu także nikt nie będzie się nudził. Mocną stroną ośrodka są zajęcia taneczne - będzie więc maraton taneczny i konkurs. Poza tym warsztaty fotograficzne, muzyczne, zajęcia plastyczne i oczywiście wycieczki.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.