Lucyna Sztandera

Z Sypniewa wyjechali z kwiatami i dobrymi humorami

Dużym zainteresowaniem na  II Powiatowych Targach Ogrodniczo-Rolniczych w Sypniewie cieszył się pokaz kulinarny oprawiania szczupaka. To była jedna z Fot. Lucyna Sztandera Dużym zainteresowaniem na II Powiatowych Targach Ogrodniczo-Rolniczych w Sypniewie cieszył się pokaz kulinarny oprawiania szczupaka. To była jedna z wielu atrakcji na tej imprezie.
Lucyna Sztandera

W niedzielę wszystkie drogi prowadziły do Sypniewa na II Powiatowe Targi Ogrodniczo-Rolnicze. Ostatni raz taki najazd wieś przeżywała rok temu.

- Kwiaty mamy, ale w co je teraz posadzić? Może te kosze, co mają tam dalej albo przy jakimś stoisku widziałam takie ładne donice gliniane - takie mniej więcej dylematy mieli odwiedzający Sypniewo.

Rok temu targi odwiedziło około 3 tys. osób. Nie inaczej było w tym roku. Frekwencja pokazała, że zgodnie z życzeniem sprzed roku starosty Jarosława Tadycha, wpisze się ona na stałe w kalendarz imprez powiatowych. I mimo iż do wielkości targów w Minikowie jeszcze trochę, to jednak ponad stu wystawców miało swoją klientelę.

Ekspozycje handlowe miały w swojej ofercie:

Przy okazji można było zapoznać się z ofertą edukacyjną i bazą Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz kulinarny oprawiania szczupaka.

Liczne stoiska kół gospodyń wiejskich i innych podmiotów oferowały smaczne jadło, które było prawdziwą ucztą dla podniebienia. Przy okazji można było podziwiać występy artystyczne. Po raz drugi w tym roku odbył się też w ramach targów II Ogólnopolski Bieg Dookoła Wilczych Jarów oraz marsz nordic walking.

Targi zakończono ceremonią wręczenia nagród w konkursie fotograficznym „Przyroda w obiektywie III“ oraz za najładniejsze stoisko, najciekawsze rękodzieło, wyrób wykonany własnoręcznie, na którym widnieje wzór krajeński oraz na najoryginalniejszą potrawę regionalną.

Autor: Lucyna Sztandera

Lucyna Sztandera

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.