Z robotami i dronami oraz programowaniem są na ty

Czytaj dalej
Fot. Janina Waszczuk
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Z robotami i dronami oraz programowaniem są na ty

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Ranking portalu „Perspektywy“ był przyczynkiem do tego, aby zarząd starostwa spotkał się w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych.

Otwarto także salę informatyczną w Zespole Szkól Licealnych i Technicznych z nowym sprzętem. Pisaliśmy w „Pomorskiej“ już wcześniej o sukcesie tej szkoły i że technicy mechanicy zajęli pierwsze miejsce w Polsce wśród szkół uczących się zawodów. - To szkoła z tradycjami i jedna z najliczniejszych w naszym powiecie - informował starosta Michał Mróz. - Mamy się czym chwalić, ale sen z powiek spędza nam zbliżający się niż demograficzny. Powiat musi spłacić zaległą subwencję oświatową, a wolelibyśmy te pieniądze przeznaczyć choćby na rozwój szkół.

Jak zapewniano na spotkaniu, starostwo od czterech lat realizuje założenia reformy związane ze szkolnictwem zawodowym. - Nie jest to łatwe, jesteśmy na bieżąco - informuje Jerzy Kornaś, dyrektor ZSLiT. - Wiąże się to też z doposażeniem szkół. Chcemy nadążać z nowinkami technicznymi.

Od kilku lat wiadomo, że dużym powodzeniem cieszą się szkoły informatyczne. W tucholskiej szkole jest taki kierunek i cieszy się zainteresowaniem, a uczniowie mają zajęcia w dobrze wyposażonych klasach. Ostatnio powiat zainwestował ponad 37 tys. zł i w tej chwili uczniowie mają bardzo nowoczesną salę informatyczna z 15 stanowiskami dla uczniów, jednym dla nauczyciela, ale są też cztery stanowiska egzaminacyjne.

Właśnie te stanowiska są nowinką, bo do tej pory uczniowie na egzaminy musieli jeździć do innych miast. Przyszli informatycy chwalą sobie zajęcia. - Informatyka to nie tylko siedzenie przy komputerach, tu uczymy się też programowania i projektowania sieci - mówią uczniowie, którzy byli na otwarciu. - Także budujemy roboty. Są warunki, aby rozwijać swoje zainteresowania, nie tylko związane z programem nauczania.

Dodano, że w ZSLiA także ostatnio powiat zainwestował w 15 stanowisk informatycznych.

Wkrótce więcej o strategii rozwoju edukacji w powiecie.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.