Z Paderewskim przy jednej z bydgoskich fontann

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Joanna Pluta

Z Paderewskim przy jednej z bydgoskich fontann

Joanna Pluta

Dwóch artystów zagra we wtorek kompozycje Paderewskiego i Chopina w nietypowym miejscu. Zapraszamy do Bydgoszczy.

„Z Paderewskim przy fontannie” - tak będzie się nazywał wyjątkowy, plenerowy koncert, który zaplanowano na najbliższy wtorek w Bydgoszczy. Organizuje go Towarzystwo Muzyczne im. I. J. Paderewskiego, aby zainaugurować wielkie odliczanie do 10. edycji Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego, który zacznie się w Bydgoszczy 6 listopada.

Jutro o godz. 21 na skwerze Krzysztofa Komedy w pobliżu Filharmonii Pomorskiej i fontanny wystąpi dwóch artystów - Michał Szymanowski i Adam Kośmieja. Zagrają Menueta G-dur op. 14 nr 1 oraz Krakowiaka Fantastycznego Ignacego Jana Paderewskiego. Zabrzmią też Etiudy z op. 25 nr 1-3, 7-12, Nokturn G-moll, Op.37 Nr 1, Scherzo Nr 3 Cis-moll, Op.39, Walc Cis-moll, Op.64 Nr 2 oraz Walc Des-dur, Op.64 Nr 1 „Minutowy.

Przed koncertami zaplanowano pokazy multimedialne, a po występach poczęstunek. Wstęp na koncert jest wolny. Zapraszamy melomanów z całego regionu.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.