Z MAN-em do akcji

Czytaj dalej
Fot. Jotem
Jolanta Młodecka

Z MAN-em do akcji

Jolanta Młodecka

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywosądzy, która wchodzi w struktury Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego, wzbogaciła się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

Jest to średni samochód MAN z napędem na cztery koła, funkcją do ograniczania stref skażeń oraz działań ratownictwa chemiczno ekologicznego.

W gminie funkcjonuje pięć jednostek OSP: w Dobrem, Krzywosądzy, Byczynie, Bronisławiu i Bodzanowie. Dwie pierwsze wpisane są do krajowego systemu ratowniczego.

Gmina dołożyła ponad 300 tys. złotych do zakupu nowoczesnego samochodu dla wspomnianej jednostki OSP w Krzywosądzy. Ten nowoczesny i doskonale wyposażony pojazd został zakupiony za ponad 658 tys. zł, z czego 300 tys. pochodziło z dotacji Wojewódzkiego Związku Ochotniczy Straży Pożarnych w Toruniu. To już kolejna jednostka straży pożarnej gminy, która może się poszczycić tego typu pojazdem. W 2013 roku podobny samochód otrzymała OSP w Dobrem.

Ochotnicze straże utrzymywane są częściowo z budżetu gminy - jest to kwota 90 tys. zł.

- W naszych szeregach jest 196. druhów. To osoby wyrobione społecznie, co oznacza, że chętnie pracują w swoich remizach, wykonują różne prace, drobne remonty - zapewnia Adam Małecki, prezes Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. - W ubiegłym roku wyjeżdżali do akcji ponad sto dwadzieścia razy. To pokazuje skalę naszych zadań i obowiązków.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.