Jolanta Młodecka

Z logistyki - celująco!

Drużyna radziejowskiego „Mechanika” odbiera dyplomy za zajęcie drugiego miejsca. Wręcza je Adam Rejmak z KSW. Fot. Wojciech Alabrudziński Drużyna radziejowskiego „Mechanika” odbiera dyplomy za zajęcie drugiego miejsca. Wręcza je Adam Rejmak z KSW.
Jolanta Młodecka

W powiecie radziejowskim są dwa zespoły szkół zawodowych - w Radziejowie i Przemystce. W obu są specjalności zawodowe dostosowane do zainteresowań młodych ludzi oraz - to już na przyszłość - do możliwości rynków pracy.

Są propozycje: możesz wybrać ciekawy zawód

Zgodnie z tym w „Mechaniku” pojawiły się różne rodzaje szkół, takich jak: zawodowa, technikum i liceum - o różnej specjalności - od ślusarza i kucharza, mechanika, technika robót wykończeniowych, po technologa żywienia zbiorowego i logistyka w klasie mundurowej oraz budowlańca.

Ostatnio szkoła podpisała z firmą „Angama” w Dobrem porozumienie o współpracy. Określa ono zasady współpracy dotyczącej edukacji i szkolenia zawodowego uczniów o specjalności mechanik pojazdów samochodowych. Na-uka prowadzona będzie na poziomie technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. Start - już we wrześniu.

Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszą się klasy mundurowe. Program ogólniaka został zmodyfikowany, opracowany przy pomocy specjalistów z komend powiatowych policji, straży pożarnej i z jednostek Pomorskiego Okręgu Wojskowego, zatwierdzony przez Kuratorium. W ramach tego programu młodzież uczestniczy m.in. zajęcia strzeleckie, samoobrony, musztry, udzielania pierwszej pomocy.

Świetnie się spisali na regionalnym konkursie

Instytut Logistyki i Techniki Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku wraz z Wydziałem Logistyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie zorganizował pierwszy w regionie Konkurs Młodych Logistyków.

Celem konkursu było rozbudzenie oraz rozwój wiedzy i umiejętności logistycznych wśród młodzieży. Konkurs obejmował podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu logistyki, transportu, spedycji. Do udziału w pierwszym etapie zgłosiło się 250. uczniów.

W finale regionalnym startowało 38. uczestników. Laureatką drugiego miejsca została Marta Zachwieja, uczennica trzeciej klasy technikum logistycznego Zespołu Szkół Mechanicznych. Aleksandra Kicińska, Patryk Kowalski, Aleksandra Ratajczyk i Marta Zachwieja - zespołowo zajęli drugie miejsce. Gratulacje!

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.