Z inwencją. I kreatywni. Wybierają sobie dobrą szkołę

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Z inwencją. I kreatywni. Wybierają sobie dobrą szkołę

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Dziś w Chojnicach targi edukacyjne „Akademus”. Okazja do poznania bliżej oferty szkół wyższych i uczelni, szansa na wybór drogi kształcenia.

- Jak zawsze zadbamy o to, aby spełniały jak najlepiej funkcję wspierania młodych ludzi w procesie podejmowania decyzji dotyczącej dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Ponownie będziemy promować - indywidualny pomysł na siebie!!!, zgodnie z którym młodzi ludzie mogą w oparciu o mocne strony, własny pomysł oraz wiedzę o rynku edukacyjnym i pracy trafnie planować swoją przyszłość - zapowiada Alina Urbańska, jedna z organizatorek targów.

Uczestnikami targów będzie młodzież szkół ponadgimnazjalnych powiatu chojnickiego oraz ościennych, człuchowskiego i tucholskiego.

Targi będą odbywały się w dwóch turach: I tura w godzinach: 9-11.30; II tura w godzinach: 11.30-13.30.

Podział wynika ze względów organizacyjnych, a także w trosce o młodzież, której organizatorzy chcą zapewnić swobodny dostęp do wystawców.

Całość organizowana jest pod egidą Starostwa Powiatowego w Chojnicach. Współorganizatorami są Szkolne Ośrodki Kariery „Młodziak” z Czerska i „Kreator” z Chojnic. Serwis www.kierunkistudiow.pl objął patronat medialny nad im- prezą.

Wśród wystawców na XII Powiatowych Targach Edukacyjnych „Akademus” 2016 są: Politechnika Gdańska, Akademia Morska w Gdyni, Uniwersytet Gdański, Sopocka Szkoła Wyższa, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu/Collegium Medicum UMK im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, Akademia Morska w Szczecinie, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni, AWF w Gdańsku, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Ateneum - Wyższa Szkoła w Gdańsku, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chojnicach, Politechnika Koszalińska, Uniwersytet Szczeciński, PWSH „Pomerania” w Chojnicach, WSP im. Janusza Korczaka w Warszawie - Wydział Zamiejscowy w Człuchowie itd. W sumie ponad 40 instytucji.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.