Tomasz Froehlke

Z Bydgoszczy do finału

Drużyny z całej Polski pierwszy raz walczyły o Grand Prix województwa kujawsko-pomorskiego i awans do finału, który już za kilka dni odbędzie się w Fot. Tomasz Czachorowski Drużyny z całej Polski pierwszy raz walczyły o Grand Prix województwa kujawsko-pomorskiego i awans do finału, który już za kilka dni odbędzie się w Łodzi.
Tomasz Froehlke

Zawodniczki ekipy Why Not awansowały do finału Bosch Grand Prix Polski w Łodzi. Ostatnia eliminacja odbyła się w Bydgoszczy.

Bydgoszcz po raz pierwszy była areną koszykówki ulicznej 3x3, a zawodniczki i zawodnicy rywalizowali przed trybuną główną Zawiszy. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem i uczestniczących, i kibiców.

W zawodach, które były rozgrywane o Grand Prix województwa kujawsko-pomorskiego, walczono o awans do finałów ogólnopolskich w Łodzi (13/14 sierpnia, na rynku przed Manufakturą) w trzech kategoriach:

Zostali nimi gracze GLV Crosshouse Warszawa, zawodniczki Why Not z Bydgoszczy oraz chłopcy z toruńskiego Toronto Team.

O dużym pechu mogą mówić panie z zespołu Damoda.pl Gdańsk, które grając w trzyosobowym składzie wygrały eliminacje i z powodu kontuzji jednej nich nie mogły przystąpić do spotkań play off. Również zwycięski zespół Team Poland, stanowiący ekipę selekcyjną reprezentacji kraju, rywalizował bez prawa awansu i tym samym startujący po eliminacjach z czwartego miejsca Why Not uzyskał awans.

Najwięcej drużyn (13) zgłosiło się do rywalizacji open mężczyzn w tym pięć bydgoskich (Basket Okole, Bydgoskie Paździerze, HD Team, Snajperzy, Tymbark Team) i dwie z Warszawy (GLV Crosshouse, Reiders) i po jednej z Piły (Wyjaśniacze), Kutna (Rezerwowi), Grudziądza (Promil),(Chełmna (FLY Boys), Stargardu (Eko-Mar Prospects) i Torunia (Avengers). Zespoły zostały podzielone na trzy grupy. Z grupy A do ćwierćfinałów awansowały trzy drużyny (Wyjaśniacze, Crosshouse i FLY Bous), z grupy B dwie drużyny (Reiders, Paździerze) i z grupy C trzy zespoły (Rezerwowi, Tymbark Team, Eko-Mar). Ćwierćfinały zwycięsko przebrnęły Eko-Mar, Tymbark Team, Crosshouse, Reiders. W półfinale Eko-Mar okazał się lepszy od Tymbark Team 16:13, a Crosshouse wygrał z Reiders 18:14. W finale Crosshouse pokonał Eko-Mar 21:14, a w meczu o 3. miejsce Tymbark Team był lepszy od Reiders 17:13.

Do rywalizacji kobiet przystąpiło pięć zespołów z Pruszkowa, Gdańska (2), Poznania i Bydgoszczy. Ekipa bydgoska, w składzie Edyta Faleńczyk, Sonia Młynarczyk, Eliza Słomczewska, Justyna Tudryn, wygrała w eliminacjach jeden mecz, a przegrała trzy (dwa jednym punktem). W półfinale wygrały walkowerem z Damodą, a w finale przegrały znów jednym punktem z Team Polska (8:9).

W kategorii do lat 18 na stracie stanęły trzy drużyny, dwie z Bydgoszczy (Ankles Breakers, Turbo Świrki) i jedna z Torunia (Toronto Team). Ekipa toruńska wygrała wszystkie cztery mecze i awansowała do finałów, podobnie jak bydgoskie kobiety z Why Not.

Tomasz Froehlke

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.