XIX Misterium Męki Pańskiej w Fordonie. O czym będzie?

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Paweł Kaniak

XIX Misterium Męki Pańskiej w Fordonie. O czym będzie?

Paweł Kaniak

W niedzielę 14 kwietnia, w Fordonie odbędzie się XIX Misterium Męki Pańskiej. Hasło tegorocznego wydarzenia brzmi „Przyjacielu...”

Główną motywacją organizatorów Misterium, które odbywa się od 2001 roku, jest dostrzegana konieczność przywrócenia należnej czci, hołdu i pamięci Dolinie Śmierci - miejscu zamordowania ponad 1200 obywateli miasta podczas II wojny światowej.

Ksiądz Krzysztof Buchholz z Fundacji „Wiatrak” zwraca uwagę na ważny kontekst historyczny tegorocznego spektaklu. - Rok 2019 jest wyjątkowy. Mija 80 lat od tamtych wydarzeń w Dolinie Śmierci. Z kolei 20 lat temu papież Jan Paweł II odwiedził Bydgoszcz i nawiązując do II wojny światowej, mówił o fordońskiej Dolinie Śmierci. Mamy też 40-lecie pierwszej pielgrzymki papieża Polaka do ojczyzny, podczas której zwracał uwagę na Chrystusa jako kogoś, kto pomaga nam zrozumieć siebie i odkrywać sens życia - przypomina ksiądz Buchholz.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Paweł Kaniak

Moją przygodę z dziennikarstwem zacząłem na stażu w „Trybunie Śląskiej" w Katowicach, później pisałem dla miesięcznika „Gospodarka Śląska”. Od 2010 roku pracuję w Bydgoszczy – po krótkiej przygodzie z magazynem sportowym „Sport Plus” rozpocząłem pracę w redakcji „Expressu Bydgoskiego”. Początkowo w dziale dodatków lokalnych, później w redakcji online, a obecnie jestem dziennikarzem działu miejskiego w Bydgoszczy. Piszę o codziennym życiu miasta, podejmuję interwencje związane z problemami mieszkańców zajmuję się m.in. tematami społecznymi, politycznymi, edukacyjnymi, miejskimi inwestycjami, obserwując wydarzenia w kraju opisuję je lokalnie – po bydgosku.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.