Wzmocnienia się przydają

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kasprzak
Adam Szczęśniak

Wzmocnienia się przydają

Adam Szczęśniak

Hokeiści BKS Bydgoszcz ze zmiennym szczęściem grają w rozgrywkach drugiej ligi. Najpierw ulegli poznaniakom, by potem ograć gdańszczan.

Najpierw zmierzyli się na wyjeździe z jednym z najmocniejszych zespołów - Hokejem. Wygrali poznaniacy 15:1 (5:1, 6:0, 4:0), gol: Bartłomiej Woźniak.

Następnego dania nasz zespół wziął udział w towarzyskim meczu z okazji 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pokazowe spotkanie pomiędzy BKS, a Stalwitem zostało rozegrane w Fordonie.

Z kolei w miniony weekend BKS na wyjeździe zagrał z Dragons Gdańsk. I nareszcie, po 5 porażkach z rzędu, mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Zespół prowadzony po raz pierwszy z boksu przez Jurija Zinkowa triumfował 6:3 (1:0, 3:1, 2:2). Bramki: Mateusz Barański 2, Maciej Matusiak, Bartłomiej Woźniak, Ireneusz Małachowski, Jakub Puchalski.

Zinkow, na co dzień pracujący z młodzieżą Sokołów Toruń, od kilku tygodni szkolił hokeistów BKS, ale dopiero w Trój-mieście miał możliwość bezpośredniego poprowadzenia swoich podopiecznych.

Walnie do zwycięstwa przyczynił się wypożyczony z Hokeja Poznań Mateusz Barański (2 gole i asysta). Na wyróżnienie zasługuje także bramkarz Igor Tomczyk, który zatrzymał aż 35 z 38 strzałów gdańskich hokeistów.

Dzięki wygranej bydgoscy hokeiści umocnili się na piątym miejscu w tabeli.

Adam Szczęśniak

Od 1994 roku, czyli od początku swojej kariery zawodowej, pracuję w "Gazecie Pomorskiej". Przez 22 lata w dziale sportowym, najpierw pod batutą ś.p. Tomasza Malinowskiego, m.in. w toruńskim oddziale "GP" oraz we Włocławku, pilotując koszykarzy Anwilu, później przez kilka lat sam kierowałem działem, by w 2016 r. zostać wydawcą. Sport wciąż mam jednak w sercu, choć więcej czas poświęcam obecnie sprawom społecznym i politycznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.