Wzięli pod lupę bydgoskich kierowców. W mieście jeździmy wolniej

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Mateusz Mazur

Wzięli pod lupę bydgoskich kierowców. W mieście jeździmy wolniej

Mateusz Mazur

Serwis Korkowo.pl przygotował dane, dotyczące osiąganych prędkości przez kierowców w Bydgoszczy w odległości 2, 5, 10 i 15 kilometrów od centrum miasta. W porównaniu z ubiegłym rokiem szybkość poruszania się nieznacznie spadła.

Badania portalu opierane są o znaną aplikację Yanosik. Tym razem pod lupę wzięto średnie prędkości, osiągane w styczniu obecnego i ubiegłego roku. Co z nich wynika? W każdej odległości od centrum jeździmy o kilka kilometrów na godzinę wolniej. Dla przykładu w promieniu 2 kilometrów od centrum w styczniu 2015 roku kierowcy poruszali się z prędkością 34 km/h. Teraz było to 32 km/h. W porównaniu ze styczniem 2015 spadła też prędkość w odległości 10 kilometrów od centrum z 49 na 46 km/h. Minimalnie wolniej jeździmy też 15 km od centrum (z 57 na 56 km/h).

Serwis Korkowo.pl przygotował dane, dotyczące osiąganych prędkości przez kierowców w Bydgoszczy w odległości 2, 5, 10 i 15 kilometrów od centrum miasta.
Korkowo.pl

Pocieszający może być jednak fakt, że w perspektywie całego dnia średnie prędkości znacząco się nie różniły. - W poszczególnych rejonach, przez cały dzień prędkości utrzymywały się na podobnym poziomie, bez znacznych spadków i przyspieszeń. To bardzo dobra informacja. Bydgoscy kierowcy mogą planować podróż bez obaw o brak płynności jazdy, nawet w godzinach szczytu - informują analitycy z serwisu Korkowo.pl.

Serwis Korkowo.pl przygotował dane, dotyczące osiąganych prędkości przez kierowców w Bydgoszczy w odległości 2, 5, 10 i 15 kilometrów od centrum miasta.
Korkowo.pl

Specjaliści, analizując prędkości w największych miastach w Polsce dowodzą, że tendencje spadkowe notowane są niemal we wszystkich aglomeracjach. Jednym z powodów mogły być trudne warunki na drogach, w postaci oblodzonych jezdni i gołoledzi.

O komentarz w sprawie średnich prędkości w Bydgoszczy poprosiliśmy tamtejszy Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Na razie czekamy na odpowiedź.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.