Wzięli pod lupę bydgoskich kierowców. W mieście jeździmy wolniej

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Mateusz Mazur

Wzięli pod lupę bydgoskich kierowców. W mieście jeździmy wolniej

Mateusz Mazur

Serwis Korkowo.pl przygotował dane, dotyczące osiąganych prędkości przez kierowców w Bydgoszczy w odległości 2, 5, 10 i 15 kilometrów od centrum miasta. W porównaniu z ubiegłym rokiem szybkość poruszania się nieznacznie spadła.

Badania portalu opierane są o znaną aplikację Yanosik. Tym razem pod lupę wzięto średnie prędkości, osiągane w styczniu obecnego i ubiegłego roku. Co z nich wynika? W każdej odległości od centrum jeździmy o kilka kilometrów na godzinę wolniej. Dla przykładu w promieniu 2 kilometrów od centrum w styczniu 2015 roku kierowcy poruszali się z prędkością 34 km/h. Teraz było to 32 km/h. W porównaniu ze styczniem 2015 spadła też prędkość w odległości 10 kilometrów od centrum z 49 na 46 km/h. Minimalnie wolniej jeździmy też 15 km od centrum (z 57 na 56 km/h).

Serwis Korkowo.pl przygotował dane, dotyczące osiąganych prędkości przez kierowców w Bydgoszczy w odległości 2, 5, 10 i 15 kilometrów od centrum miasta.
Korkowo.pl

Pocieszający może być jednak fakt, że w perspektywie całego dnia średnie prędkości znacząco się nie różniły. - W poszczególnych rejonach, przez cały dzień prędkości utrzymywały się na podobnym poziomie, bez znacznych spadków i przyspieszeń. To bardzo dobra informacja. Bydgoscy kierowcy mogą planować podróż bez obaw o brak płynności jazdy, nawet w godzinach szczytu - informują analitycy z serwisu Korkowo.pl.

Serwis Korkowo.pl przygotował dane, dotyczące osiąganych prędkości przez kierowców w Bydgoszczy w odległości 2, 5, 10 i 15 kilometrów od centrum miasta.
Korkowo.pl

Specjaliści, analizując prędkości w największych miastach w Polsce dowodzą, że tendencje spadkowe notowane są niemal we wszystkich aglomeracjach. Jednym z powodów mogły być trudne warunki na drogach, w postaci oblodzonych jezdni i gołoledzi.

O komentarz w sprawie średnich prędkości w Bydgoszczy poprosiliśmy tamtejszy Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Na razie czekamy na odpowiedź.

Mateusz Mazur

Dziennikarz portalu internetowego Gazety Pomorskiej www.pomorska.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.