Aleksandra Pasis

Wyszedł z więzienia i zgwałcił. Jest akt oskarżenia

Bartosz K. przebywa w areszcie. Fot. Piotr Bilski Bartosz K. przebywa w areszcie.
Aleksandra Pasis

Wczoraj prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko Bartoszowi K., który w październiku wyszedł z więzienia i od razu zgwałcił chłopca w Grudziądzu.

31-letni mężczyzna uderzył chłopca kamieniem w głowę, a po tym odbył z nim stosunek płciowy. Do tych dramatycznych wydarzeń doszło 2 października na klatce schodowej bloku przy ul. Heweliusza. Malec trafił do szpitala z licznymi obrażeniami ciała.

Zwyrodnialec jeszcze tego samego dnia trafił w ręce policjantów. A następnie do aresztu.

O tej zbrodni głośno mówiły media w całej Polsce. Bo Bartosz K. zgwałcił chłopca zaledwie kilka godzin po tym, jak wyszedł z Zakładu Karnego w Sztumie, gdzie skończył odsiadywać wyrok za przestępstwa seksualne na dzieciach.

- Akt oskarżenia skierowaliśmy do Sądu Okręgowego w Toruniu - mówi Marcin Licznerski, zastępca prokuratora rejonowego w Grudziądzu. - Oskarżonemu grozi nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Po dokonaniu przestępstwa przez Bartosza K., stanowisko zajęła także służba więzienna ze Sztumu. Z informacji pracowników wynikało, że terapia z oskarżonym w zakładzie karnym była prowadzona prawidłowo.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.