Aleksandra Pasis

Wyszedł z więzienia i zgwałcił. Jest akt oskarżenia

Bartosz K. przebywa w areszcie. Fot. Piotr Bilski Bartosz K. przebywa w areszcie.
Aleksandra Pasis

Wczoraj prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko Bartoszowi K., który w październiku wyszedł z więzienia i od razu zgwałcił chłopca w Grudziądzu.

31-letni mężczyzna uderzył chłopca kamieniem w głowę, a po tym odbył z nim stosunek płciowy. Do tych dramatycznych wydarzeń doszło 2 października na klatce schodowej bloku przy ul. Heweliusza. Malec trafił do szpitala z licznymi obrażeniami ciała.

Zwyrodnialec jeszcze tego samego dnia trafił w ręce policjantów. A następnie do aresztu.

O tej zbrodni głośno mówiły media w całej Polsce. Bo Bartosz K. zgwałcił chłopca zaledwie kilka godzin po tym, jak wyszedł z Zakładu Karnego w Sztumie, gdzie skończył odsiadywać wyrok za przestępstwa seksualne na dzieciach.

- Akt oskarżenia skierowaliśmy do Sądu Okręgowego w Toruniu - mówi Marcin Licznerski, zastępca prokuratora rejonowego w Grudziądzu. - Oskarżonemu grozi nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Po dokonaniu przestępstwa przez Bartosza K., stanowisko zajęła także służba więzienna ze Sztumu. Z informacji pracowników wynikało, że terapia z oskarżonym w zakładzie karnym była prowadzona prawidłowo.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.