Wystraszyli się więzienia i... zaczynają płacić alimenty

Czytaj dalej
Fot. Polska Press/archiwum
Alicja Zboińska

Wystraszyli się więzienia i... zaczynają płacić alimenty

Alicja Zboińska

Wystarczy przez trzy miesiące nie płacić alimentów, by trafić do więzienia na rok, a nawet na dwa lata. Takie przepisy obowiązują od końca maja zeszłego roku. W ostatnich miesiącach 2017 roku spadła zarówno liczba dłużników, którzy nie płacą na własne dzieci, jak i ich łączny dług.

O ile pod koniec października w rejestrze dłużników BIG InfoMonitor widniały dane 20 876 dłużników alimentacyjnych z województwa łódzkiego, to pod koniec grudnia ubiegłego roku było ich o 484 mniej. Imponujący jest zwłaszcza spadek łącznego długu z tego powodu. W ciągu dwóch miesięcy zmniejszył się on aż o 34,7 mln zł i pod koniec ubiegłego roku nieuczciwi rodzice z województwa łódzkiego byli winni dzieciom 704,1 mln zł.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in. ilu dłużników alimetacyjnych ubyło w ostatnich miesiącach z rejestru BIG InfoMonitor i jak spadła średnia zaległość.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Zboińska

Jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego, zajmuję się głównie sprawami konsumenckimi, pomocą naszym czytelnikom w rozwiązywaniu codziennych problemów. Piszę artykuły o tematyce społecznej, gospodarczej, na przykład o trendach na rynku pracy, działalności przedsiębiorstw. Zajmuję się również szeroko pojętym handlem, zmianami w działalności galerii handlowych, nie tylko w dobie pandemii.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.