Wysłużone windy pójdą do lamusa

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt
Małgorzata Goździalska

Wysłużone windy pójdą do lamusa

Małgorzata Goździalska

W czterech wieżowcach należących do Spółdzielni Mieszkaniowej „Zazamcze” w najbliższych miesiącach wymienione zostaną stare windy na nowe.

Chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców. W tym roku zarząd SM „Zazamcze” planuje zakończyć proces wymiany dźwigów osobowych w ostatnich wieżowcach. Nowe windy zostaną zamontowane w budynkach przy ul. Pogodnej 5, Hutniczej 3, Toruńskiej 63 i Toruńskiej 47. W sumie wymienionych zostanie 10 dźwigów osobowych. Ponadto w dziewięciu budynkach przewidziane jest pokrycie dachów papą termozgrzewalną i docieplenie stropadachów wraz z wymiana obróbek blacharskich. Dotyczy to bloków przy ul. Wesołej, Uroczej, Hożej i Budowlanych.

W 15 budynkach będą malowane klatki schodowe, a w 8 wymieniane piony z wodą. Ponadto do wymiany pójdą drzwi wejściowe do klatek schodowych i zsypów w budynkach przy ul. Pogodnej, Hutniczej i Wienieckiej. A w blokach przy ul. Promiennej, Wesołej i Przyjemnej będą wymieniane okien- ka piwniczne.

Spółdzielnia postawiła też na wymianę płytek chodnikowych - nowe są z polbruku.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.