Wyrównana rywalizacja we Włocławku [składy drużyn]

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Marcin Gołembiewski

Wyrównana rywalizacja we Włocławku [składy drużyn]

Marcin Gołembiewski

W sobotę o puchar Zbigniewa Suszyńskiego, dyrektora Zespołu Szkół Akademickich we Włocławku, rywalizowało 10 drużyn złożonych z zawodników urodzonych w 2002 roku i młodszych.

Turniej był wyrównany. Lider I do półfinału awansował dzięki wygranej 2:0 z Górnikiem Kłodawa. W grupie także Chemik II Bydgoszcz i Start Łódź mieli po 9 punktów, a o awansie włocławian i bydgoszczan zadecydował bilans bramkowy. Po 10 punktów zgromadziły w gr. B UKS Lipno i Chemik I, które w ostatnim meczu eliminacji zremisowały 3:3.

W półfinale UKS Lipno pokonał Chemik II 4:2, a Chemik I wygrał z Liderem 7:3. W spotkaniu o 3. lokatę Chemik II wygrał z Liderem po rzutach karnych 2:1. W regulaminowym czasie gry padł remis 2:2.

W finale doszło do powtórki ze spotkania eliminacyjnego. Tym jednak razem Chemik I pewnie wygrał 6:2 z UKS Lipno i zapewnił sobie pierwsze miejsce. MVP turnieju uznano Dawida Bulińskiego (Lider I). Najskuteczniejszym strzelcem został Grzegorz Adamski (Chemik I), a najlepszym bramkarzem wybrano Norberta Czerwińskiego (UKS Lipno).

Wyniki meczów o kolejne miejsca, o IX: Lider II - Start Stawki 2:2, karne 2:3; o VII: Jedynka Aleksandrów Kuj. - Górnik Kłodawa 3:1, o V: Start Łódź - Amator Maszewo 3:0.

Składy drużyn:

Dzień później w niedzielę rywalizowali 13-latkowie. Mistrzowski tytuł obroniła Elana Toruń. Kolejne miejsca zajęli: BKS Bydgoszcz, Lider Włocławek, Kujawiak Kowal, Orzeł Piątkowisko, Elana II, Amator, Mazur Gostynin, Orzeł Służewo, Tajfun Śmiłowice. MVP turnieju uznano Marcela Wilczyńskiego (Kujawiak).

Sponsorami weekendu byli: dyrektor Gimnazjum i Liceum Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Akademickich, Firma Hamar Benedykcińscy, Salamander Windows&Door Systems, Gastrobud, Wieniec Zdrój - rozlewnia wody mineralnej Selenka.

Marcin Gołembiewski

Byłem piłkarzem wielu klubów z regionu włocławskiego (ale wychowankiem jestem Włocłavii Włocławek). W 1999 roku zacząłem w IKP pisać o sporcie. Następnie pracowałem w Nowościach. Od 2005 roku jestem dziennikarzem sportowym Gazety Pomorskiej we Włocławku. Od 2010 roku wydawcą i redaktorem strony internetowej www.wloclawek.naszemiasto.pl (wcześniej www.mmwloclawek.pl). Piszę przede wszystkim o sporcie, o piłce nożnej, ale także koszykówce i innych dyscyplinach. Interesuje się polityką. Na bieżąco publikuje kryminałki, informacje z miasta, itp.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.