Agnieszka Domka-Rybka

Wypłata plus. To nie nowy pomysł rządu, a znanych sieci handlowych

Wypłata plus. To nie nowy pomysł rządu, a znanych sieci handlowych
Agnieszka Domka-Rybka

Wśród handlowych pracodawców prym wiodą Lidl i Biedronka, gdzie zarobki są najwyższe. Jednak, by przyciągnąć chętnych, nie wystarczy płacić.

Jeronimo Martins, właściciel Biedronki, to największy prywatny pracodawca w Polsce. Ostatnie podwyżki były tutaj na początku roku - od 200 do 550 zł brutto w zależności od stażu pracy, lokalizacji oraz stanowiska.

- Osoby rozpoczynające pracę na pełen etat otrzymują 2650 zł brutto, by po trzech latach dojść do 2950 złotych. Mogą też liczyć na uznaniową premię kwartalną w wysokości do 500 zł brutto - informuje Justyna Rysiak, menedżr ds. relacji zewnętrznych w Jeronimo Martins Polska.

Pracujący Polacy najwyżej cenią sobie odpowiednie wynagrodzenie – jest ono wskazywane jako czynnik decydujący  o wyborze  pracy. Jednak obok finansów istnieje wiele innych powodów, które mogą mieć znaczenie dla podjęcia decyzji o zmianie pracy lub pozostaniu w starej.

Co proponują swoim pracownikom znane sieci handlowe? Czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.