Wypięknieją parki na Wzgórzach

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Joanna Pluta

Wypięknieją parki na Wzgórzach

Joanna Pluta

Jeszcze w tym roku ratusz chce mieć gotową koncepcję i dokumentację projektową remontów parków na Wzgórzu Wolności i Dąbrowskiego w Bydgoszczy.

Tej jesieni miasto chce złożyć wniosek o dofinansowanie tych remontów w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Co zmieni się w tych dwóch parkach? Władze miasta liczą, że efekt będzie podobny do tego, jaki udało się uzyskać w parku Kochanowskiego. - Jeśli chodzi o park na Wzgórzu Dąbrowskiego mają być tam zaakcentowane historyczne punkty m.in. Wieża Ciśnień, dawny cmentarz żydowski i plac po instalacji zagłuszającej. Wstępnie planuje się dosadzenie roślin od strony ul. Filareckiej, Stromej i Poznańskiej, tak by park był lepiej wyizolowany od hałasu - mówią urzędnicy. - Planuje się też lepszą ekspozycję fontanny, która znajduje się przy dwóch stawach. Te ostatnie będą remontowane w najbliższym czasie.

Podobne rozwiązania mają być stosowane w parku na Wzgórzu Wolności między ul. Kujawską a Trasą Uniwersytecką. Tam dodatkowo pojawią się nowe elementy rekreacyjne - platformy widokowe, ścieżka zdrowia itd.

- W obu parkach zostaną wyremontowane elementy małej architektury. Mają się tam również pojawić nowe ławki, stojaki na rowery, kosze, karmiki, place zabaw - informuje ratusz.

- Zostanie także zaprojektowane lepsze oświetlenie, a parkowe ścieżki zyskają powierzchnie mineralne.

To kolejne parki po parku Jana Kochanowskiego, które w najbliższych latach wypięknieją.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.