Daniel Dreyer

Wyniki naszych badań są reprezentatywne [rozmowa]

- Nasi ankieterzy przeprowadzili w Grudziądzu wywiady z 500 osobami - mówi Paweł Więcek, szef ośrodka „Dobra Opinia”. - Nasi ankieterzy przeprowadzili w Grudziądzu wywiady z 500 osobami - mówi Paweł Więcek, szef ośrodka „Dobra Opinia”.
Daniel Dreyer

Rozmowa z Pawłem Więckiem, właścicielem Regionalnego Ośrodka Badania Opinii Publicznej „Dobra Opinia” o sondażu na temat szpitala w Grudziądzu.

Wyniki naszych badań są reprezentatywne
Rozmowa z Pawłem Więckiem, właścicielem Regionalnego Ośrodka Badania Opinii Publicznej „Dobra Opinia” o sondażu na temat szpitala w Grudziądzu

Jak ośrodek badał opinie grudziądzan?
Nasi ankieterzy przeprowadzili anonimowe wywiady z grupą 500 dorosłych osób.

Gdzie i kiedy badania były prowadzone?
W dniach od 2 do 5 kwietnia ankieterzy przeprowadzali wywiady w 10 punktach na terenie Grudziądza. Miasto podzieliliśmy na „makrodzielnice”: północną i południową. W każdej wykonaliśmy 250 wywiadów. Ankieterzy pracowali zarówno w dni robocze, jak i wolne od pracy, o różnych godzinach. Wszystko po to, aby w jak największym stopniu ograniczyć błąd polegający na braku reprezentacji wszystkich mieszkańców.

Jak dobraliście uczestników sondażu?
Opracowując strukturę podziału ankietowanych na kobiety i mężczyzn oraz ich wiek skorzystaliśmy z danych dotyczących struktury populacji Grudziądza a pochodzących z Głównego Urzędu Statystycznego. Realizując wywiady ankieterzy wybierali ankietowanych na podstawie autorskiego klucza naszego ośrodka, który gwarantuje reprezentatywność populacji Grudziądza.

Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.