Wykonawca stadionu stara się o zwrot pieniędzy. W sądzie

Czytaj dalej
Fot. Joanna Bejma
Joanna Bejmajoanna.bejma@pomorska.pl

Wykonawca stadionu stara się o zwrot pieniędzy. W sądzie

Joanna Bejmajoanna.bejma@pomorska.pl

Do końca czerwca br. będzie trwała obserwacja i będą dokonywane pomiary murów oporowych na barcińskim stadionie.

Obiekt oddano do użytku w październiku 2015 r. Jeszcze przed oddaniem stadionu niepokój wzbudzały mury oporowe. Te są nieco odchylone. Nie zagrażają bezpieczeństwu, ale są pod obserwacją.

Tymczasem wykonawca stadionu, firma Grinbud, wystąpił do sądu o zwrot zabezpieczenia należytego wykonania przedmiotu zamówienia. - Firma, która wygrywa przetarg musi wpłacić na konto lub przekazać zamawiającemu w formie zabezpieczenia bankowego 5 proc. wartości zamówienia. Jeśli chodzi o stadion, była to kwota 599 tys. 500 zł. Firma Grinbud wniosła to zabezpieczenie, częściowo w formie gwarancji ubezpieczeniowej w wysokości 150 tys. zł i częściowo w kwocie pieniężnej, 449 tys. 500 zł. Zgodnie z przepisami, po wykonaniu zadania, powinniśmy 70 procent tej kwoty firmie zwrócić, 30 procent z kolei zostaje do momentu upłynięcia okresu gwarancyjnego. Myśmy firmie kwoty nie zwrócili ponieważ uważamy, że to zadanie nie zostało należycie wykonane. Do rozpatrzenia pozostaje kwestia murów - wyjaśnił podczas sesji burmistrz Michał Pęziak.

Gmina na pozew odpowiedziała.

- Jesteśmy dobrej myśli. Mamy takie argumenty, że wykonawca będzie musiał poczekać do czerwca, żeby ewentualnie później mu tą kwotę zwrócić - dodał włodarz.

Joanna Bejmajoanna.bejma@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.