Wyjechali z medalami

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Adam Szczęśniak

Wyjechali z medalami

Adam Szczęśniak

Na parkiecie hali sportowej w Koronowie pojawili się najmłodsi adepci futbolu - żacy. Najlepsza okazała się Wisełka -Protektor Fordon.

Była to piąta odsłona sześcioczęściowego maratonu rozgrywanego w ramach tegorocznej edycji Koronowo Cup. Drużyny zagrały w dwóch grupach eliminacyjnych systemem „każdy z każdym“, po czym w fazie finałowej pięć ekip z najlepszym bilansem eliminacji stworzyło grupę „złotą“, a pozostałe znalazły się w „srebrnej“. Seria blisko 40 spotkań pozwoliła wyłonić klasyfikację drużynową turnieju.

Najlepszym strzelcem został Patryk Kowalski (Wisełka) - 8 goli, a bramkarzem Szymon Elert (Człuchów). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz piłki ufundowane przez Gminę Koronowo, Salonik Piłkarski „Golden Goal“, koro-nowski Bank Spółdzielczy i firmę Akomputer.pl. Wręczyli je burmistrz Koronowa Stanisław Gliszczyński i dyrektor MGOSiR Maciej Makowski.

Kolejność:

  1. Wisełka-Protektor Fordon,
  2. AP Człuchów,
  3. Lech Poznań,
  4. FA Grudziądz,
  5. Feniks Mrocza,
  6. Victoria Koronowo,
  7. Wda Świecie,
  8. SP wOlej Tuchola
  9. Chemik Bydgoszcz,
  10. GLKS Osielsko.

Szczegóły turnieju pod patronatem „Pomorskiej“ - www.koronowocup.pl.

Adam Szczęśniak

Od 1994 roku, czyli od początku swojej kariery zawodowej, pracuję w "Gazecie Pomorskiej". Przez 22 lata w dziale sportowym, najpierw pod batutą ś.p. Tomasza Malinowskiego, m.in. w toruńskim oddziale "GP" oraz we Włocławku, pilotując koszykarzy Anwilu, później przez kilka lat sam kierowałem działem, by w 2016 r. zostać wydawcą. Sport wciąż mam jednak w sercu, choć więcej czas poświęcam obecnie sprawom społecznym i politycznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.