Wygrać i liczyć na potknięcia innych

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Wygrać i liczyć na potknięcia innych

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

W sobotę siatkarki Jokera Mekro Energoremont Świecie po raz ostatni w 2015 roku zagrają u siebie. Goszczą Silesię Volley Mysłowice.

Po zeszłym weekendzie pojawiła się szansa, że jokerki 1. rundę sezonu zasadniczego mogą zakończyć nawet na 3. miejscu. Potrzebne do tego są dwie wygrane oraz porażki Wisły Warszawa i Karpat Krosno.

Jednak na razie kalkulacje trzeba odłożyć na bok. I w sobotni wieczór pokonać Silesię Volley Mysłowice. W poprzednim sezonie mecze tych drużyn przyniosły wiele emocji. W Mysłowicach Joker wygrał 3:2, by u siebie ulec Ślązaczkom 2:3. Ta porażka była bolesna, bo świecianki prowadziły 2:0. Jednak potem do głosu doszły rywalki. Dużym echem w kraju odbił się tie-break przegrany 1:15. Przypomnijmy, że po tym meczu pracę w Świeciu stracił Mariusz Bujek, a na stanowisko pierwszego trenera wrócił Andrzej Nadolny. Z obecnych jokerek w tym rewanżu grały Kasia Wenerska, Ewelina Toborek, Angelika Strządała , Aleksandra Przepiórka i Patrycja Flakus.

Już sama tabela wskazuje na to, ze faworytem sobotniej konfrontacji jest Joker. Silesia Volley ten sezon zaczęła obiecująco od dwóch zwycięstw. Jednak kolejne osiem meczów już przegrała (w tym z wycofanym Zawiszą Sulechów). I po 11. kolejkach zajmuje 9. miejsce mając na koncie 7 punktów.

- Teoretycznie Silesia ma słabszy skład niż rok temu - uważa trener Andrzej Nadolny. - Zobaczymy czym nas zaskoczy. U nas wszystkie zawodniczki są zdrowe.

Mecz rozpocznie się jutro o godz. 18 w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu. Spotkanie będzie można obejrzeć w jakości hd w internecie.

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.