Wydadzą na orlik, chodniki i oświetlenie

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kasprzak
Szymon Cieślak

Wydadzą na orlik, chodniki i oświetlenie

Szymon Cieślak

Gąsawscy radni uchwalili budżet na 2016 rok. Znajdą się w nim pieniądze m.in. na budowy chodników, oświetlenie czy lekkoatletyczny orlik.

Więcej o 20 tys. zł zostanie przeznaczonych na działalność klubów sportowych. Tego domagali się radni.

- Do tej pory dotowano tylko jeden klub sportowy LKS Gąsawa, a są jeszcze inne kluby sportowe, które mogą skorzystać z dotacji na swoją działalność. Stąd też należało zwiększyć uwzględnione w projekcie budżetu środki z 90 tys. zł do kwoty 110 tys. zł - powiedział wójt Błażej Łabędzki. Na inwestycje w gminie jej władze zamierzają wydać 981 tys. zł. Na liście przyszłorocznych inwestycji znalazły się między innymi: zakup kosiarki samobieżnej dla Biskupina, modernizacja hydroforni w Gąsawie, wymiana pomp ściekowych czy budowa nowych latarni ulicznych.

Drogowe zmiany to przede wszystkim: budowa drogi do gruntów rolnych Laski Wielkie - Piastowo, budowa drogi w Oćwiece, przebudowa chodnika przy ul. Żnińskiej i budowa chodnika przy ul. Spokojnej w Gąsawie. W Chomiąży Szlacheckiej zostanie wykonany drugi etap budowy sanitariatów przy plaży. W Godawach zostanie rozbudowana świetlica wiejska. W Ryszewku przy ul. Wiejskiej powstanie parking.

W przyszłym roku rozpocznie się też rozbudowa Przedszkola Samorządowego w Gąsawie. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia ma wynieść 390 tys. zł, a na 2016 rok przeznaczono 90 tys. zł.

Budynek byłego posterunku policji na skrzyżowaniu ulic Biskupińskiej i Żnińskiej doczeka się remontu. Na adaptację na potrzeby Gminnej Biblioteki Publicznej wraz z wymianą pokrycia dachowego potrzeba 142 tys. zł, a w przyszłym roku na ten cel zostanie przeznaczonych 35 tys. zł.

W mijającym roku miała się rozpocząć budowa pierwszego w powiecie żnińskim lekkoatletycznego orlika. Najpierw miał zostać przygotowany teren pod budowę (m.in. odwodnienie gruntu). - To zadanie zostało przeniesione na 2016 rok, ponieważ firma, w dniu podpisania umowy, wycofała się - mówi Błażej Łabędzki, wójt Gąsawy.

Orlik zamiast boisk będzie miał bieżnie, miejsce do pchnięcia kulą i skoku w dal. Połowę kosztów powstania obiektu to dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Szymon Cieślak

Pracuję w Żninie. Zajmuję się przede wszystkim tematyką z terenu powiatu żnińskiego. Głównie robię zdjęcia. Publikuję na portalu znin.naszemiasto.pl oraz pomorska.pl. Moje publikacje można śledzić także w Gazecie Pomorskiej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.