Wycinka starych drzew w Białych Błotach. Mieszkańcy są oburzeni

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Wycinka starych drzew w Białych Błotach. Mieszkańcy są oburzeni

Sławomir Bobbe

Mieszkańcy Białych Błot oburzeni wycinką starych drzew - można było je ratować - twierdzą. - Robimy wszystko zgodnie z planem, zasadami i przepisami - odpowiada RZGW w Bydgoszczy.

- Wycinkę zaczęto w sobotę, akurat tamtędy biegałem, gdy zobaczyłem co się dzieje – relacjonuje mieszkaniec gminy Białe Błota.

- Dowiedziałem się, że wszystko ma być wycięte do gołej ziemi. Sądzę, że inwestorowi tak jest po prostu najłatwiej. Można byłoby przyciąć drzewa i zabezpieczyć korzenie tak, by później nie niszczyły ścian śluzy, a jednocześnie dać im rosnąć w inne strony, zabezpieczając przy okazji i stabilizując koronę, ale to wymaga zachodu.

Jeden z mieszkańców zrobił zdjęcia drzew i zaalarmował na lokalnym forum w mediach społecznościowych mieszkańców. Wielu z nich nie kryje oburzenia takim sposobem prowadzenia inwestycji, pojawiają się jednak również głosy, które mówią o tym, że wycinka była konieczna.

- Ratujmy stare drzewa nad kanałem, które mają być dzisiaj wycięte! Zwracam się również z prośbą do radnych gminy, którym leży na sercu piękno przyrody naszej gminy. Mieszkańcy Łochowa i Lisiego Ogona - często spacerujemy i spędzamy wolny czas nad Kanałem Noteckim. Rośnie tam wiele wiekowych, pięknych drzew, które od lat są stałym elementem tutejszego krajobrazu. Niestety w ostatnią sobotę rozpoczęła się akcja wycinki drzew przy remontowanej śluzie nr 7 Łochowo, część drzew została już wycięta, pozostałe są jeszcze do odratowania, drzewa są w dobrym stanie - alarmował.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Sławomir Bobbe

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.