Wycieczki szkolne za biedronki i ważki

Czytaj dalej
Fot. Adam Lewandowski
Adam Lewandowski

Wycieczki szkolne za biedronki i ważki

Adam Lewandowski

Rada rodziców wymyśliła konkurs, dzieci przyklasnęły i...

To był pomysł rady rodziców: - Zróbmy konkurs dla naszych milusińskich. Nagrodą niech będą pieniążki na klasowe wycieczki...

Jaki konkurs? Na... Niech będą owady w skali mega! Wykonane z... surowców wtórnych! Przyjęto też, że w ramach integracji dzieciom mogą pomagać rodzice.

Mirosław Donarski, dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łochowie, znany z nietuzinkowych działań (w sobotę byliśmy tam na kolejnym turnieju szachowym im. Mariana Rejewskiego), pomysł kupił. Bo przecież taki konkurs to także sposób na integrację i dzieci, i rodziców. Pomysł podobał się też uczniom.

- W tajemnicy robili te swoje owady - śmieje się Donarski. - Nie wpuścili mnie rano do klasy! Zobaczyłem prace dopiero teraz, w auli, wspólnie z jurorami.

A w jury zasiedli rodzice: przewodnicząca rady, pani leśnik z nadleśnictwa, artysta plastyk i lekarz weterynarii.

W ocenie ważne było, by owad wykonany był z surowców wtórnych, by ciekawy był załączony opis, by praca w szczegółach była najbliższa oryginałowi...

Łącznie przedwczoraj na wystawie w auli znalazło się 21 owadów - olbrzymów. Najwięcej biedronek, ważek, pszczół, modliszek, motyli. Wśród klas 0-III najwyżej oceniono ważkę z IIC. Nagrodzone też zostały: modliszka z IIIC i osa z IB. A z klas IV-VI i gimnazjalnych: ważka z VIA, biedronka z IVB i ważka gimnazjalistów z IIB. Wyróżnione też zostały dwa motyle - z IIID i ID. Nagrodę dyrektora - za kompozycję - otrzymała klasa IIE. Rada rodziców zapowiada, że to nie był ostatni konkurs!

Adam Lewandowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.