Wyciągamy ściągę sprzed roku na 3 maja

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Wyciągamy ściągę sprzed roku na 3 maja

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Co roku jest nadzieja, że może jednak będzie inaczej. Nic z tych rzeczy, ceremoniał majowego świętowania pozostaje prawie bez zmian.

Patriotyczno-kościelna sztampa i jeden przebłysk czegoś innego - tak będziemy świętować 3 maja.

Jutro o godz. 10.30 zbiórka uczestników uroczystości na Starym Rynku, o godz. 10.40 okolicznościowe przemówienie starosty Stanisława Skai, o godz. 10.45 przemarsz pod pomniki Chrystusa Króla i Orła, o godz. 12 msza św. w intencji ojczyzny i powiatu w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla.

Stowarzyszenie Dworek Polski zaprasza jutro na imprezę „Na szlaku kultur Majówka Chojnice 2016”. W programie o godz. 12 pokaz kostiumów z „Pana Tadeusza”, tańczenie polki, konkursy z nagrodami, malowanie w ogródku Zosi, występ zespołu „Kaszebe”. O godz. 12.30 przemarsz kapel do fosy, o godz. 13 III Ogólnopolski Konkurs Kapel Ludowych „Na szlaku kultur”, o godz. 16.30 widowisko „Muzyka Słowian” - zespół Alibi i Poleska Zoraczka, o godz. 17 - ogłoszenie wyników konkursu i występ laureata.

Podczas imprezy będzie również degustacja wyrobów wiejskich, kiełbaski z rożna, grochówki, przejażdżka konna, konkursy z nagrodami. Wstęp wolny.

Współorganizatorami są powiat i miasto, a partnerem Chojnickie Centrum Kultury.

Podpowiadamy, bo może przyda się komuś na przyszłość - w kontekście tego, co dzieje się teraz w kraju, może warto byłoby zaprosić na wykład (prelekcję), czy w Polsce jest przestrzegane prawo i czy respektowane są reguły państwa demokratycznego. Dla tych, którzy uważają, że to nudy, przydałby się koncert, np. zespołu Lao Che, który podejmuje aktualne wątki na swojej ostatniej płycie. Zawsze dobrze brzmią też w tej tonacji „Strachy na Lachy”, nie mówiąc już o Marii Peszek...

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.