Wyburzymy stare, zbudujemy nowe. Stadion wypięknieje

Czytaj dalej
Fot. Jolanta Młodecka
Jolanta Młodecka

Wyburzymy stare, zbudujemy nowe. Stadion wypięknieje

Jolanta Młodecka

Stadion w Radziejowie rozbudowano w latach 70., gdy miasto szykowało się na wojewódzkie dożynki. Dziś jego obiekty wymagają gruntownego remontu.

Radziejowianie nie powinni narzekać na bazę do uprawiania sportu i rekreacji. Jest tu stadion, kryta pływalnia, boiska orlika i oddana w ubiegłym roku nowa hala sportowa.

Najstarszym obiektem jest miejski stadion. Rozbudowany został przed laty z okazji organizowanych tu dożynek. Dziś jest obiektem, gdzie przede wszystkim organizuje się imprezy sportowe, ale też festyny, koncerty i inne imprezy. Od lat wołał o gruntowny remont, i taki jest prowadzony na stadionowych obiektach. W ubiegłym roku na przykład wyremontowane zostało zaplecze socjalne i szatnie dla zawodników. Wartość tej inwestycji to ok. 681 tys. zł, przy dofinansowaniu z funduszy unijnych 85 proc.

Radykalne odmładzanie stadionu jest kontynuowane. W tym roku „pod młotek”, a raczej młoty i koparki - pójdą trybuny. - Ta część stadionu zostanie rozebrana, przesunięta w taki sposób, by można było też powiększyć płytę boiska - mówi Anna Koźmińska, kierownik Referatu Budownictwa, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Radziejowie.

- Zbudujemy nowe trybuny, będzie nowa płyta boiska i bieżnie. Zakończenie prac planujemy na październik.

Koszt tej inwestycji szacowany jest na około 1,1 mln zł. Władze miasta liczą na dotację, lecz z pewnością będzie mniejsza, niż ta przy poprzednich inwestycjach stadionowych. Mimo to prace te będą kontynuowane, a miejski stadion sukcesywnie odnawiany.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.