Wybuchła sprawa ścieków w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Agnieszka Domka-Rybka

Wybuchła sprawa ścieków w Bydgoszczy

Agnieszka Domka-Rybka

Trwa postępowanie o nadużywanie przez bydgoski Chemwik pozycji na lokalnym rynku. Jeśli to się potwierdzi, firmy będą miały szansę na odszkodowania.

Nie jest tajemnicą, że firmy zlokalizowane na terenie byłego Zachemu w Bydgoszczy od dawna skarżą się, że płacą zbyt wygórowane stawki za wodę i ścieki. Ich właściciele próbowali zainteresować sprawą m.in. Jarosława Gowina podczas spotkania wicepremiera z kujawsko-pomorskimi przedsiębiorcami w czerwcu br.

Nieuczciwe ceny?

Problem dotyczy ok. 30 tamtejszych zakładów. Ostatnio wziął go pod lupę UOKiK, który prowadzi postępowanie antymonopolowe w sprawie nadużywania przez spółkę Chemwik w Bydgoszczy pozycji na lokalnym rynku. Urząd poinformował firmy o tym postępowaniu na piśmie (posiadamy kserokopię). Czytamy w nim m.in., że zostało wszczęte 11 września tego roku i nawiązuje do „narzucania przez Chemwik nieuczciwych cen za odbiór ścieków przy jednoczesnym zobowiązaniu dostawców do odprowadzania ścieków o maksymalnych parametrach odpowiadających takim, które mogą być kierowane z wyżej wymienionej oczyszczalni do rzeki Wisły na podstawie decyzji marszałka w sprawie udzielenia pozwolenia wodno-prawnego, lub odpowiadających parametrom niższym niż maksymalne, tj. niewymagających oczyszczenia”. Według UOKiK może to stanowić naruszenie ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.