(CG, ŁSZ)

Wybryk wandali, czy atak? Właściciel nie zgłasza sprawy policji

Ten opel został bardzo poważnie uszkodzony. Policjanci nie będą szukać sprawców, dopóki właściciel oficjalnie ich o to nie poprosi. Fot. Łukasz Szalkowski Ten opel został bardzo poważnie uszkodzony. Policjanci nie będą szukać sprawców, dopóki właściciel oficjalnie ich o to nie poprosi.
(CG, ŁSZ)

Na jednym z osiedli banda mężczyzn zniszczyła samochód. Mieszkańcy wezwali policję, ale funkcjonariusze nie będą ścigać chuliganów.

Dantejskie sceny rozegrały się w niedzielę wieczorem na os. Lotnisko w Grudziądzu. Po godzinie 18 do jednego z zaparkowanych aut podeszła grupa zamaskowanych mężczyzn. Zaczęli okładać samochód z każdej strony. Wybili niemal wszystkie szyby, urwali lusterka, przebili opony.

Przerażeni mieszkańcy zawiadomili policję. - Mogę potwierdzić, że takie zgłoszenie, o zniszczeniu jednego pojazdu otrzymaliśmy - mówi Marzena Solochewicz-Kostrzewska, rzeczniczka grudziądzkiej policji. - Telefonowały do nas postronne osoby. Na miejsce został wysłany patrol policji. Ponieważ właściciel auta nie zgłosił się, funkcjonariusze sami ustalili i dotarli do niego.

Mężczyzna jednak nie poprosił policjantów o ściganie sprawców.

- Stwierdził, że zastanowi się nad tym - dodaje rzeczniczka. - Nic więcej w tej sprawie nie mogliśmy zrobić. Bo sprawców zniszczenia mienia ściga się wyłącznie na wniosek osób poszkodowanych.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, sprawcami aktu wandalizmu byli najprawdopodobniej kibole. A samochód należy do mężczyzny działającego w innej z kibicowskich grup.

- To porachunki między kibicami jednej z grudziądzkich drużyn z fanklubem drużyny z innego miasta - mówi nam anonimowo jeden z kibiców. - Takie rzeczy często zdarzają się w półświatku kibicowskim. Nigdy nie są zgłaszane policjantom, bo kibice takie mają zasady.

(CG, ŁSZ)

(CG, ŁSZ)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.