Wybrali książkę marzeń - "Harry’ego Pottera"

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyzanowski
Andrzej Galczak

Wybrali książkę marzeń - "Harry’ego Pottera"

Andrzej Galczak

Dobiega końca tegoroczny, realizowany przez samorząd gminy Fabianki, rządowy program, dzięki któremu biblioteki szkolne mogą wzbogacić się o nowe książki.

Co ważne, propozycje zakupów konkretnych pozycji wskazują sami uczniowie.

- W naszej szkole przeprowadziliśmy wśród uczniów ankietę - mówi Wiesława Wyczachowska, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Cypriance. - Dzieci i młodzież najczęściej wybierały książki o tematyce sportowej, przyrodnicze i przygodowe, a także bajki. Największą popularnością cieszył się jednak "Harry Potter". Kupiliśmy całą serię.

W sumie biblioteka szkolna w Cypriance wzbogaciła się o prawie 90 książek. Wczoraj dostarczona została ostatnia partia.

Założeniem programu pod hasłem „Książka naszych marzeń” był zakup pozycji, które nie są podręcznikami. Natomiast jego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Podstawowym celem programu jest zainteresowanie młodych ludzi czytaniem. Aby tak się stało muszą doświadczyć przyjemności z czytania, odkryć w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań, a także spędzania wolnego czasu.

Warunkiem udzielenia wsparcia finansowego w ramach rządowego programu „Książka naszych marzeń” jest zapewnienie przez gminę 20 proc. wkładu własnego. Kwota wsparcia finansowego wynosi 6,2 tys. zł, zaś wkład własny to kwota 1,6 tys. zł.

Szkoła Podstawowa w Cypriance może wykorzystać 1,6 tys. zł. Szkoła w Fabiankach także 1,6 tys. zł. Podobną kwotę otrzymały szkoły w Szpetalu Górnym i Nasiegniewie. Natomiast szkoła w Świątkowiźnie może dodatkowo wydać 1,2 tys. zł.

Łącznie koszt zakupu książek, o które wzbogacą się szkolne biblioteki gminy Fabianki, to kwota 7,8 tys. zł.

Andrzej Galczak

W Gazecie Pomorskiej pracuję od 1999 r.. Wcześniej byłem rzecznikiem prasowym dużej włocławskiej firmy. Najczęściej zajmuję się materiałami interwencyjnymi. Lubię góry, bieganie i terenową jazdę rowerem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.