Wybierz wariant trasy, w Bydgoszczy ruszyły konsultacje

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Anna Stasiewicz

Wybierz wariant trasy, w Bydgoszczy ruszyły konsultacje

Anna Stasiewicz

Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie przebudowy trasy W-Z na odcinku od Węzła Zachodniego do Węzła Wschodniego.

Ruszyły dwutygodniowe konsultacje społeczne w sprawie przebudowy trasy W-Z na odcinku od Węzła Zachodniego przez ulice Pileckiego, Artyleryjską i Kamienną do Węzła Wschodniego.

W czasie prac nad koncepcją powstały trzy warianty rozbudowy. Pierwszy zakłada dobudowanie drugiej jezdni i niezbędnej infrastruktury przy skrzyżowaniach jednopoziomowych.

Drugi wariant zakłada on budowę skrzyżowań dwupoziomowych. Główny ciąg trasy lokalizowany byłby pod ulicami poprzecznymi (Gdańską, Sułkowskiego i Wyszyńskiego). W obrębie skrzyżowań trasa biegłaby w wykopie zabezpieczonym murami oporowymi.

Trzeci wariant również zakłada budowę skrzyżowań bezkolizyjnych na osi wschód-zachód. Projektanci zaproponowali w nim budowę wiaduktów nad ulicami poprzecznymi.

Wszystkie warianty zakładają budowe drugiego mostu na Brdzie na Jachcicach oraz wiaduktu nad torami kolejowymi w rejonie zakładu Pesa. Poza tym opracowanie objęło także węzeł wschodni, czyli połączenie drogowe ulic Kamiennej i Lewińskiego wraz z przyległymi ulicami. Projektowany węzeł ułatwi też zdecydowanie wyjazd z ul. Spornej na Fordońską.

Formularze dotyczące konsultacji można znaleźć na stronie www.bydgoszcz.pl oraz w siedzibie ZDMiKP przy ulicy Toruńskiej 174a. Trafią też pocztą do tych bydgoszczan, którzy mieszkają blisko planowanej inwestycji.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.