WTS Włocławek wicemistrzem

Czytaj dalej
Fot. wanad
Marcin Kamiński

WTS Włocławek wicemistrzem

Marcin Kamiński

W ostatniej 10. kolejce wojewódzkiej ligi kadetek WTS KDBS pokonało w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku NTS Trójka Nakło 3:0.

Spotkanie miało jednostronny przebieg. Włocławianki przeważały zdecydowanie. W sumie pozwoliły rywalkom zdobyć tylko 29 punktów.

Siódma wygrana przypieczętowała wicemistrzostwo kujawsko-pomorskich rozgrywek, które WTS zapewnił sobie już tydzień wcześniej.

- Mecz nie stał na wysokim poziomie, gdyż przeciwnik wyraźnie odstawał umiejętnościami od naszego zespołu - powiedziała Magdalena Szymańska, trenerka WTS KDBS. - Zwycięstwo jednak cieszy, gdyż przed sezonem nie zakładaliśmy tak wysokiej lokaty. Jest to nasz pierwszy sezon w wyższej kategorii wiekowej, a ponadto cały czas borykamy się ze zbyt małą liczbą zajęć. Nie posiadamy takich możliwości, jak tak jak zespoły Pałacu Bydgoszcz i Budowlanych Toruń, które mogą trenować codziennie. Pomimo to nawiązujemy równorzędną walkę z tymi zespołami.

Dzięki zajęciu drugiego miejsca włocławianki zapewniły sobie prawo gry w rozgrywkach centralnych. W dniach 10-13 marca odbędzie się ćwierćfinał mistrzostw Polski, a rywalki WTS pozna w najbliższym czasie.

Wicemistrzostwo wywalczyły: Julia Graczyk, Weronika Czerniak, Małgorzata Marciniak (rozgrywające), Oliwia Szuman, Julia Kozłowska, Patrycja Wojciechowska, Weronika Brzezińska, Emilia Wysocka (przyjmujące), Zuzanna Balcerak, Julia Bednarek, środkowe Magdalena Jędrzejewska, Aleksandra Muchar (atakujące), Patrycja Filipiak, Izabela Nesterowicz, Zuzanna Abdulzade (libero). Trenerzy Magdalena Szymańska i Radosław Graczyk.

15. mecz w II lidze kobiet rozegrają seniorki WTS KDBS. Podopieczne Marka Zacharka zagrają w sobotę tym razem w Gdańsku z Gedanią. Seniorkom do zapewnienia sobie gry w rundzie play-off wystarczy już tylko punkt. Włocławianki jeżeli jednak podtrzymają do końca rozgrywek swoją serię wygranych (obecnie 5 zwycięstw) mają duże szansę na zajęcie drugiej lokaty. Na 4. kolejki przed końcem sezonu zasadniczego zajmują czwarte miejsce ze stratą punktu do UKŻPS Kościan.

Marcin Kamiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.