Wszystko zależy od tego, ilu będzie słuchaczy

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Agnieszka Romanowicz

Wszystko zależy od tego, ilu będzie słuchaczy

Agnieszka Romanowicz

Jeżeli do 25 marca wpłynie minimum 30 deklaracji przystąpienia do Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pierwszy wykład będzie już 7 kwietnia.

Zachęcamy Państwa do podjęcia inicjatywy biblioteki w Pruszczu, która chciałaby powołać Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Spotkanie w tej sprawie odbyło się 11 marca. Uczestniczyła w nim koordynatorka UTW z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

- Przyszło 46 osób. Gdyby wszyscy zadeklarowali chęć przystąpienia do UTW, byłoby po sprawie, bo potrzebujemy minimum 30 słuchaczy - mówi Aleksandra Rosińska-Burek, dyrektor biblioteki w Pruszczu.

Deklaracje trzeba składać w bibliotece do 25 marca. Udział w wykładach będzie się wiązał z opłatą czesnego, które (w zależności od liczby słuchaczy) ma wynieść około stu złotych na rok.

Jeśli w Pruszczu zawiąże się grupa UTP, pierwszy wykład odbędzie się 7 kwietnia o godz. 17. - Potrwałby półtorej godziny i byłby poświęcony medycynie naturalnej - zdradza pani dyrektor.

Dobór kolejnych tematów będzie zależał od rady programowej, którą zawiążą słuchacze. Mogą to być fascynujące relacje podróżników, wykłady psychologów i inne.

Agnieszka Romanowicz

Bardzo lubię pisać i jestem wyczulona na krzywdę - to główne powody, dla których zostałam dziennikarką. Na co dzień piszę o wszystkim, a moje działki w „Gazecie Pomorskiej” to zdrowie psychiczne, uchodźcy, gaz łupkowy i pszczelarstwo. Interesuję się architekturą i kocham wieś.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.