Sandra Szymańska

Wszystko zaczęło się od „Wlazł kotek na płotek“. Rozmowa z Mateuszem Wedmannem, młodym gitarzystą z Kamienia Krajeńskiego

Mateusz Wedmann solo Fot. Piotr Dzik Mateusz Wedmann solo
Sandra Szymańska

Mateusz Wedmann, 22 latek z Kamienia Kraj., zajął drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie dla gitarzystów „Master of Solos” podczas Festiwalu Gitary w Dworku Prądnickim.

Drugie miejsce w tak prestiżowym konkursie to duży sukces. Opowiedz o swoich wrażeniach po nim.

Warto było jechać do Krakowa. Wcześniej mieliśmy do wyboru dwa podkłady. Trzeba było nagrać solówkę i wysłać nagranie organizatorom. Z 42 uczestników wybrali 14 , którzy dostali się do finału. Podczas festiwalu każdy prezentował na żywo to, co nagrał. Wśród oceniających nas byli muzycy m.in. Tomasz Andrzejewski, Bartosz Zelek i Piotr Galiński. Poziom był naprawdę wysoki, bo w finale znaleźli się najlepsi gitarzyści z całej Polski.

Cała rozmowa w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Sandra Szymańska

Dziennikarstwo lokalne to ciężki kawałek chleba. Ale satysfakcjonujący. Spod mojego pióra wychodzą teksty dotyczące różnorodnych aspektów codzienności powiatu sępoleńskiego: Sępólna Krajeńskiego, Więcborka, Kamienia Krajeńskiego i Sośna. Jednak to kultura i samorząd są w centrum moich zainteresowań. Ściślej - ludzie, którzy je tworzą. Pierwsi mają u mnie "fory", drugim bacznie się przyglądam. Często trafiają do mnie tematy kontrowersyjne. Dlatego jedni mnie uwielbiają, inni patrzą na mnie co najmniej podejrzliwie. W kontakcie z drugim człowiekiem skracam dystans, ale nie pozwalam "wejść sobie na głowę". Nie trzeba mnie lubić. Ważne, by ze mną rozmawiać.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.